Taylor Lautner fans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage Empty Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage pet oľu 26, 2010 7:56 am

HollaGurl

HollaGurl
Who is the actor in the movie?
Who is the actor in the movie?

Ovo je moj nastavak sage..Pisala sam ga na jednom forumu,al evo i ovde..Very Happy
Nisam pisac ali..Hope you like it..Wink

Sve sto sam napisala:Za sada..

Nekakav UVOD-Alice Cullen

Ne mogu da verujem kako vreme brzo prolazi!Proslo je vec 5 godina od Nesinig rodjenja..Ne bi ni primetili da ne izgleda kao da ima 15..Svi smo poludeli za njom..Narocito Esme..Edvard i Bela su tuzni sto tako brzo raste,ali su takodje jako srecni sto je imaju..Mala jako lici na njih..Ima Edvardovu boju kose u kovrdzama koje joj se spustaju do ledja..nalik Rozalinim.I (nekadasnje) Beline prelepe smedje oci za kojim je Edvard totalno poludeo..Nazalost povukla je na Belu u ponasanju pa nema nikakvog smisla za modu ali hvala bogu ja sam tu..Od susreta sa Volturima svi smo nekako jos povezaniji..I Dzesperova kontrola je savrsena..Zaista se vezao za Nessi i nikada,nikada je ne bi povredio..Cini se da je primirje sa vukodlacima preraslo u prijateljstvo..Set i Lija cesto dolaze..A Dzejkob nikada ni neodlazi..On i Renesme kao da su vezani lancima,ne odvajaju se..Edvardu to ne pada tako tesko kada ne razmislja u sta ce to obostrano obozavanje prerasti..A Bela je presrecna i ne brine kao Edvard..Ocigledno veruje Dzejkobu..Nikada je nisam videla srecniju..Ness za 5 dana zavrsava skolu..Samo da Edvard dozvoli da ide sa Dzejkom i pada pravo u moje rukee..Tako sam uzbudjenaa..!!x))

GLUPA LJUDSKA ISKUSTVA-Reneesme Cullen

'Ne zelim na glupavu zuku,maturu sta god..Trebalo je da idem sa Dzejkom u La Pus na skup.Uostalom bice jos jedna za 4 godine..kao da cu nesto propustiti..'
Ocjnicki sam htela na skup koji se odrzavao jednom godisnje..uvek sam isla..bila sam totalno odlucna kada sam govorila tati svoju odluku ali on se samo smeskao onim izvijenim osmehom koji je mama tako obozavala.
'Ness odlozice skup..Pricao sam sa Semom..Znas po pitanju ovakvih stvari ista si kao Bela.'
'Tata svejedno necu ici..Da si me pustio da idem sa Dzejkom mozda i bi ali ovako..'
'Trebalo bi da ides sa nekim vrsnjakom'nasmejao se na tu rec'Ionako si stalno sa njim..zaista ne shvatam zasto su pozvali dacu iz rezervata..Stariji su..A i svi ih se plase..'
'Sigurno nece svi vristati i pobeci kada Dzejkob udje u salu.'podrugljivo sam rekla a zatim ozbiljno..''Tata...ici cu na zurku..ispunicu ti zelju..ali ne sa nekim klincem..Ne bez Dzejka..'
..neko vreme je vladala tisina a onda je spustio glavu glumeci razocarenje..
'Okejjj..pobedila si,idi sa kime hoces..Ti i tvoja majka ste jedna stvarno lukava i opasna stvorenja,znas??'
zakolutala sam ocima i zagrlila ga..
'Hvala tata..'
'Nema na cemu duso.'
'I bolje bi ti bilo da zaista odloze skup.'
nasmejao se i poljubio me je u celo..a zatim je otisao do vrata i otvorio ih..Alis i Dzejkob bili su tu..
'Alis mislim da to moze da saceka malo.'
'Ma dajj Matura je za 5 dana.Mogao si ranije da popustis kada si znao da ces morati,znas!?.Jaojj Nessi bices najlepsa kada te ja doteram.'
veselo je cvrkutala tapsuci rukama kao neko malo dete..Edvard je prevrnuo ocima i povukao je sa sobom izlazeci iz sobe..Vec u sledecem trenutku Dzejkob me je vrteo u svom medvedjem zagrljaju.
'Jaoojj..Pusti me dolee..'
'Nessi,Nessi,Nessi..nedostajala si mi.'
'Dzejk videli smo se sinoc..'
'Znam..Nije li to dugo?'prevrnula sam ocima i nasmejala se..
'Znaci idemo na maturu,a?'
'Izgleda..'razvukao je blistavi osmeh preko lica..
'Jedva cekam onim klincima da vidim izraz lica kada udjes sa mnom.'
'Ti klinci mogu samo da sanjaju o menii.''Naravno,zato sto ces biti sa mnom.'ponovo je poceo da me vrti..
'Dzejk spusti mee.'.
'Sto se tice skupa bice odlozen za sledecu nedelju..Ni Pol nije mogao da dodje..'
'Dobro je..'Renesme skolaa!.'vikala je Bela odozdo..
'jaoojj..Dzejk budi od pomoci..Spakuj mi knjige a ja odo da se presvucem.'
'Mozes to i ovde.'
zavitlavao je znajuci da nas Edvard slusa..Odozdo se culo rezanje a zatim Emetov gromki smeh..I Dzejkob je poceo da se smeje..Gurnula sam ga laktom u stomak polako da ne bi zaradila modricu a onda ga zagrlila..
'Ti si najgluplji,najbolji i najbezobrazniji drug koga iko ima znas..'
Edvard se sada nasmejao,ne znam zasto,a Dzejkom je imao neki izraz lica koji nisam mogla da protumacim.
'Naravno,naravno..'
Sta sam rekla?Nesto pogresno?Ne razumem..Duboko u sebi sam imala odgovor ali nisam mogla da dodjem do njega..

BUDUCNOST-Bella Cullen

'Bela?sta si to pobogu obukla?'
osudjivala me je Alis posmatrajuci me sa zgrozenim izrazom na licu..
'Mislila sam da si se resila svih tih odvratnih,obicnih,pamucnih majici.!.'
'Alis,idem u lov a ne na modnu pistu..Uostalom ova je jedina koja mi je ostala..Imaj malo milosti..'
isplezila mi se i otisla uz stepenice..Edvard je prevrnuo ocima..
'ma pusti je..Idemo li?'
'Axa.'uhvatio me je za ruku i krenuli smo na sever.
.Trcali smo kroz gustu sumu u prijatnoj tisini..Trcanje je bila najbolja pogonost vampirskog zivota.Pogotovo kada me za ruku drzi najsavrsenija osoba na svetu,koja je ujedno moj muz..
'Bela duso?'obrato mi se zabrinuto.
'Sta nije u redu Edvarde?'
'Znas..Brinem se..Zbog Nesi i Dzejkoba..Ona raste..prebrzo..Nisam siguran da dzejkob namerava da jos ostane na prijateljstvu.Ne znam da li je to..da li je on dobar za nju.'
'Edvarde..previse brines.Vec smo pricali o tome.Dzejkob je dobar decko.Bice sve u redu,veruj mi..Mozes li na kratko da zaboravis na to..?'
Siroko mi se osmehnuo i videla sam mu neki ludi zar u ocima..
'To sigurno mogu.'
U sekundi se stvorio pored mene i oborio me na zemlju..zakikotala sam se a onda mu stavila ruke oko vrata i privila mu se blize..Njegove meke usne kretale su se sa mojima..Posle 5 godina jos nisam bila 100% sigurna da ja on stvaran.Da je ovaj zivot stvaran..Bo je previse savrsen..Sunce se probilo kroz oblake i obasjalo nam kozu tako da je sijala kao milijoni dijamanata..Edvard se odjednom odmaknuo od mene i poceo nesto nerazumljivo da mrmlja.
'Sta.kog djavola!?'
'Edvarde?Sta je bilo?'
'Alis je ovde.Nije znal da smo tu..Vracala se iz lova prema kuci..Videla je nesto..'
ustali smo i u trenutku se kraj nas stvorila Alis..gledali su se neko vreme..
'Ne razumem.'rekao je.
'Zasto?.'Alis je samo slegla ramenima..
'Hoce li mi neko reci sta se ovde desava?'
'Imacemo malu..posetu veceras.
'Volturi?'
'Samo Dzejn i Demetri..'
'Ali zastoo??'uspaniceno sam pitala..znali smo da ce se jednom vratiti da nas ubiju ali dolazilo ih je samo dvoje..
'Smiri se Bela.Imali su drugi zadatak..Ali su prolazili ovuda pa su odlucili da..navrate'
'Alis?'
'U pravu je Bela..Ne brini..Nema opasnosti..Iako mi nije sve jasno..'
'Naravno,naravno'nasmejali su se ovome sto sam pokupila od Dzejkoba.
'Pa idem ja..Zao mi je sto sam vas..ovaj..prekinula..'Pokusala je da sakrije osmeh i sparila je brzinom svetlosti..
'Sada bih ti rekao'Disi Bela'ali mislim da to nije bas potrebno.'.zakikotala sam se i zagrlila ga.
'U redu je Edvarde..Znam da je sve u redu..Ne brinem se..'
'Dobro je..hajmo nazad..Nessi uskoro dolazi a Esme i Karlajl su se vratili sa puta.'uhvatio me je za ruku i potrcali smo nazad prema kuci..Stigli smo bas kada i Renesme..
'Cao ljubavi..Kako je bilo u skoli?'
'Cao mama,tata..Bilo je haos..Stvarno je shvatam cemu TOLIKA frka oko ove zurke,mature sta god.'Nasmejali smo se i krenuli ka kuci..Svi su bili tamo..Esme nas je zagrlila..
'Kako je moja mala neobicna porodica?Stvarno ste mi nedostajali..'
'I ti si nama Esme..'
'Da je neobicna sogurno jeste.'ubacio se Emet.'Mislim gde je jos cerka samo ina mladja od majke?To mi je zaista sumnjivo.'..Renesme se bacila na njega i krenuli su da se rvaju smejuci se.
'Deca..'promrmljala je Rose a Emet joj se isplezio..Moram priznati stvarno se se super slagali..Nesi je jedina u kuci stalno bila raspolozena za njegovo zavitlavanje..
'Pa?Sta mislite o iznenadnoj poseti Dzejn i Demetrija?'pitao je Karlajl..Emet je primetio de se Nesi ukocila pa ju je cusnuo laktom.
'Pa mislim stvarno?Sta sam ti ja ovde?Plisani meda?Niko nece ni pipnuti moju malu sestricu dok sam ja tu.'Hvala medo.'rekla je Renesme i svi smo se nasmejali..
'Ja mislim da je razlig Nesi..verovatno jos misli da predstavlja rizik pa ih salju da izvide situaciju..Kda je budu videli shvatice da nema opasnosti i sve bi trebalo da bude u redu..'rekla je Esme..Svi su se slozili..
'A vas dvoje?Zar niste bili u lovu?Pogledajte te podocnjake..Pa sta ste pobogu radili u sumI??'Alis je prekrila rukom usta kako bi prigusila smeh.
'Vratili smo se cim smo sreli Alis'rekao je Edvard.'A sada bi stvarno trebalo da odemo da lovimo..Nessi ides li sa nama?'
'Aha..Idemo da lovimo te glupe smrdljive biljojede..'
'Nessi duso imamo posetu za par sati..Ne smemo ici daleko..'
'Razumem,razumem..'
Dok su ni ragovarali spazila sam Alisin izraz lica..I Edvard je..'Alis?Alis sta vidis?'
'Ne dolaze veceras bela'rekla je pomalo zbunjeno i zabriuto..
'Pa to je dobor,zar ne?'
'rekla sam da ne dolaze VECERAS..Doci ce..Za 3 dana..Ali ne samo njih dvoje..Alek i Feliks takodje..ne vidim zasto..ne vidim ni sta ce se desavati..vidim samo isgod..nece biti vecih problema predpostavljam'ispljunula je tu rec.
'Ali nesto ce se ipak de siti..nesto neobicno.'
'Na sta mislis Alis?''Ne znam Bela..Ne vidim.'
'Dzejkob ce biti umesan?'predpostavila sam.
'Nisam sigurna da je on.Ali neki vukodlak definitivno jeste.'svi su posmatrali nas razgovor..
'Zanimljivo.'rekao je Karlajl setajuci po sobi.'Ne vidim sta ih to navodi da dodju u vecem broju..i to samo sa posebnim talentima..Nisam siguran da je Nesi u pitanju.Da je to mogli bi cak i da spijuniraju..ne vidim razlog..'
'Zabrinuti su za svoju bezbednost..znaju da je Alis videla da dolaze.Brinu se jer su brojcano nadjacani?'zabavljeno je predpostavio Edvard..'Svejedno imamo Belu i Alis je videla da nece biti vecih problema tako da nema razloga za vecu brigu.'Svi su se slozili sem Alis.
'Ne znam bas Edvarde..Nismo sigurni za razlog njihovog dolaska.a ne vidim ni sta ce se desavati.'
'Alis videla si nas zive,zdrave i sve na broju posle svega?'
'Da ali..'
'Onda zaista nema razloga za brigu..'
'Ako ti tako kazes..'ocigledno je ova rasprava bila zavrsena..
'Bela,Nesi idemo?'ponovo opusteno je pitao Edvard..
'Axa.'..Dok smo izlazili iz kuce bacila sam jos jedan pogled na Alis..Delimicno sam se slagala sa njom..Sa ce se desavati.?a da ona to ne vidi.?bice umesani vukodlaci?..strasno me je zanimalo..ali izgleda da cu morati da pricekam jos 3 dana..


MATURA,ZURKA-STA GOD -Reneesme Cullen

'Pa?Sta mislite?'pitala je Alis dok sam ja silazila niz stepenice u pink mini haljini sa crnim detaljima koju mi je kupila za maturu..Svi su blenuli u mene,a Emet je otvorio osta glumeci da je opcinjen..Rozali ga je osinula pogledom.
'Savrseno..'promrmljao je Dzejkob..Mogla sam isto da kazem i za njega..Bila sam sigurna da je Alis umesala prste..Njegova bela kosulja joj vise je isticala blistavi osmeh koji je rasirio preko lica..Ostali su krenuli da hvale moj izgled i Alisino umece..Mama me je zagrlila sa suzama u ocima.
'Izgledas prelepo ljubavi..'
'Mama pobogu..Od kad si ti tako osecajna u ovakvim situacijama?'svi su se nasmejali..Alis nas je odvezla kolima do skole..Zurka je vec trajala kada smo dosli..Svi su igrali i pevali a Dzejkob se ni na trenutak nije odvajao od mene sem kada je otisao da se javi coporu.
'Pa?'rekla mi je Hun,moja najbolja drugarica kada je Dzejk vec bio sa druge strane sale.
'Sta?'
'Ma daj Renesme.Nemoj sada da glumis nevinasce..Videla sam kako se posmatrate..Mislim da je ovo zaista super prilika da kazes Dzejkobu sta.-'
'Sta to?'pitao je odjednom se stvorivsi iza nas.
'Ja ovaj..ne znam o cemu ona prica..!?.'slego je ramenima.
'Okej..pa,hoces da pleses sa mnom.?'pogledala sam u Hun koja se nevino smeskala a zatim nazad u njega.
'Naravno Dzejk.'Uzeo me je za ruku i odveo na plesni podijum.Poceli smo da plesemo..ocigledno je video moj zamisljeni izraz lica.
'Ness?Sigurno ne zelis nista da mi kazes?'
'Ja..ovaj..ne..mislim sigurna sam..'
'Hmm..dobro..'.krenula sam da kazem da ipak ima nesto ali mu se u tom trenutku obratila neka crna devojka,verovatno iz rezervata..obratila mu se zavodnicki.
'Dzejobe..izvini.Da li imas minut?'
'Ovaj..naravno Dori.Ness,mozes li da me izvinis na minut?'
'Naravno.'Zaputili su se ka drugom kraju sale a ja ka Hun..Pricale smo deset minuta a onda je vec bilo isto toliko do kraja zurke..Krenula sam da setam po sali trazeci Dzejkoba..Vec sam bila odustala kada sam ga ugledala u jednom kraju sale sa onom Dori..Smeskali su se jedno drugom a zatim ga je ona..poljubila..Desetine osecanja proletelo mi je kroz telo a suze su mi u trenutku zamaglile oci..Nisam videla sta je Dzejkob uradio ali je definitivno nije odgurnuo..Ugledao me je gde stojim i kao da je tek tog trenutka postao svestan sta radii.Krenuo je ka meni ali ja sam vec bila otisla.
'Nessi..'Cula sam njegov zvuk u pozadini..Znala sam da me prati i da cu jednom morati da se suocim sa njim..Okrenula sam se trudeci se da imam sto smireniji izraz na licu.
'Nessi stvarno mi je zao..Ne znam sta se-.'
'U redu je Dzejkobe..Ne brini..Ne znam zasto se izvinjavas..Slobodno se vrati..Zao mi je sto sam te..prekinula..'uhvatio me je za ruku.
'Renesme.'glas direktora me je spasio i otisla sam da primim nekakvu diplomu..silazeci sa bine neko mi je stavio ruku na rame.
'Dzejk..'rekla sam okrecuci se ali to nije bio on..Bio je to Mark,iz drugog odeljenja..najsladji decko u skoli..pitao me je da izadjemo sutra i ja sam naravno pristala setivsi se prizora koj sam malopre zatekla.Zapisala sam njegov broj na ruku i uputila se ka parkingu znajuci da me Alis vec ceka..Nisam oklevala kada sam ulazeci u auto ugledala Dzejka kako stoji na ulazu drzeci se na glavu..Za 5 minuta bili smo na prilazu kuce.
"Nessi?'
'Molim Alis?'
'Da li je sve u redu?'
'Jeste Alis..Zasto?'
'Zasto nas jeonda Dzejkob pratio celim putem i nestajes mi iz vida kada udjes u sobu.?'zbunjeno je pitala..
'Objasnicu ti kasnije..Dodji u sobu za 5 minuta,vazi?Zabrinuto je klimnula je glavom..Cim sam usla u sobu zacula sam kucanje po prozoru..Otvorila sam ga i Dzejkob je uleteo u sekundi.
'Ness.'odmah je poceo.'Zaista mi je jako jako zao..Ne rzumem sta se desilo..
'Dzejk..opusti se..sve je u redu..'
'Zaista?'
'Naravno'lagala sam ali prozreo me je..
'Vidim ti po licu da nije..Slusaj me..Dori mi je samo drugarica..Nista mi ne znaci..Ni jedna druga osim..'ugledao je Markov broj na ruci i odjednom je na licu imao neki izraz lica koji nisam mogla da protumacim
'Da li ti se svidja?Taj Mark?'
'Ne znam Dzejkobe..ne bas..ali stvarno ne znam zasto je to bitno.,
'Bitno je Ness..Bitno je zato sto te-'Zaculo se kucanje na vratima..
'Dzejk izlazi brzo..To je Alis.'
'Pricacemo sutra?'
'Hocemo'ponovo sam lagala ali ovaj put nije primetio..Izleteo je iz sobe i ja sam zatvorila prozor kada je usla Alis.
'I mi cemo pricati tek sutra,jel tako?'pitala je a ja sam klimnula glavom.
'Obecavas?'
'Obecavam'..videla sam joj zabrinuti izraz lica kada je izlazila iz sobe ali nisam mogla da reagujem.Suze su mi ponovo ispunile oci..Onog trenutka kada sam Dzejkoba ugledala sa Doris znala sam tacno sta sam zelela da mu kazem..Da ga volim.Volim ga vise nego sto sam svesna.Pala sam preko kreveta i ukljucila glasno muziku..Imala sam previse problema..Bila sam sludjena..Jos me sutra cekao susret sa Volturima.Nisam imala pojma zasto dolaze..Zelela sam da zaspim..Da ne razmisljam..


NESTO SASVIM NEPRIRODNO..LJUBAV? -Leah Clearwater

'Pa imamo nesto da vam saopstimo..'rekao je Sem obgrlivsi Emili i kratko me pogledavsi..
'Vencacemo se.'
Ostala sam bez daha..Nisam mogla da se setim kako se dise..Svi su se uzbudjeno okupili oko njih cestitajuci..Znala sam da sam kukavica,ali nisam mogla da izdrzim..Neopazano sam izasla iz kuce..Znala sam da ovo ne bi trebalo da me ovako povredjuje..da nije normalno..Razmisljala sam o tome dok sam besciljno trcala kroz sumu jos uvek u svom ljudskom obliku..Nisam zelela da iko drugi vidi kako se osecam..Ovo jednostavno nije bilo ispravno..Mozda nije bila stvar sto su bas Sem,nekada MOJ Sem i moja rodjaka Emili ovako srecni..Stvar je bila u tome sto su SVI oko mene bili neizmerno srecni..Imali su nekoga pored sebe ko ih je ludacki voleo..Bila sam ozlojadjena..Zasto mene neko ne zavoli na taj nacin!?..Kolika sam ja jadica..Trebalo bih da budem srecna zbog ostalih..Svojih prijatelja..Sema,Emili,Pola,Dzereda..Zatim sam se setila Dzejkoba..Svi su saznali za ono sto se dogodilo na maturi..Nije mogao to da sakrije kada se preobrazio..Bilo mi je zao zbog njih..Volela sam i Dzejkoba i Renesme..Odjednom sam osetila snaznu potrebu da pomognem da se stvari poprave..Nisam zelela da dopustim Renesme da odbaci toliku ljubav koju dobija..koju sam ja zelela..Srucila sam se na zemlju naslonivsi se na drvo dok su mi se suze slivale niz lice..Izvukla sam mobilni iz dzepa i ukucala broj..
'Zdravo Lija.'rekla je Renesme sa druge strane..prepoznala je broj.
'Hej Nesi..Slusaj moramo da razgovaramo o-'
'O Dzekobu predpostavljam..Saznala si sve,jel da?'
'Axa..Znam da nije fer ali-'
'Veruj mi,nije to hteo,mnogo mu znacis i ostalo jel da?'
'Ness..Saslusaj me samo minut,okej?'
'Minut..'
'Hvala..Sigurna sam da pola ovoga vec znas ali..Necu ti dozvoliti da tek tako odbacis Dzejkoba i sve sto ti on pruza..Ne mozes da zamislis koliko mu znacis..Ceo dan slusam kako se kida zbog onoga sto se desilo..To mu ne daje mira..Renesme?'
'Da?'
'Molim te..zbog mene..oprosti mu..Bicu iskrena sa tobom..Nemoj ovo da propustas..tu silnu ljubav koju mozes dobiti..Ja zudim za time svaki dan Nes...Kasnije ces se kajati..Znas koliko mrzim takve stvari kakvu je on uradio ali kada vidim koliko mu znacis..oprastam mu..ucini i ti isto..Hoces li?'
'Jaojj..Lija ja..'
'Molim te..'
'Ohh..u redu..ionako sam razmisljala o tome pre ovoga..Verovatno si u pravu..Hvala ti Lija..'
'Ne.Hvala tebi Nes.Osecala sam se tako odgovornom da ovo uradim..'suze su me savladale..
'Lijaa..jesi li okej?.
'Jaa..'..Odjednom sam nesto osetila..Vampiri su bili blizu..Jako,jako blizu..Ali miris mi nije bio poznat..
'Slusaj Nes moram da idem.'
'Zvacu te kasnije,vazi?'
'Aha.'zaklopila sam telefon i vratila ga u dzep.Suze su mi se i dalje slivale niz lice..Nisam stigla ni da ustanem a cetri vampira su se stvorila na nekoliko metra od mene..Bili su mi poznati-garda Voltura..Prvu dvojicu sam dobro znala..Stajali su u prvoj liniji na cistini..Obojica jako krupni..Feliks i Demetri..Preostala dva nisu mi bila tako poznata..Jako sitna plava devojka ozbiljnog izraza lica i jedan..decak..Imao je braon kosu,siski pomerenih u stranu..Izgledao je tako mlado i nevino..Ne znam zasto ali nisam mogla da skrenem pogled..pokusavala sam da mu doprem do ociju..kao da je bio magnet koji me je privlacio..Znam da sam trebala da se osecam ugrozeno i da pobegnem od straha..bila sam sa 4 vampira zeljna krvi..Ali nije me bilo strah..Suze su mi se i dalje slivale niz lice.nisam se pomerila dok su me gledali i pravili grimase..Ocigledno ih nisam previse zanimala pa su nastavili svoji putem..Ali decak je ostao da gleda u mene..Prvi put sam mu ugledala oci..bile su krupne,tamnogrimizne boje..Neka ostra toplina projurila mi je telom kada su nam se pogledi susreli..Plava devojka mu se obratila.
'Alek?Idemo.Znas da nam je zabranjeno da lovimo ovde..'Alek.Znaci tako se zove..
'Ma daj Dzejn'ubacio se Demetri.'Ne bih pio krv ove male ni da mi plate..Uopste ne mirise privlacno..'ponovo su napravili grimase..
'Ides li Alek pobogu?Imamo zadatak..'opet ta Dzejn..
'Naci cemo se na cistini.'rekao je Alek..Zvuk njegovog glasa totalno me omeo..Srce mi je glasno zalupalo..
'Ma koga briga sto smrdi..'rekao je Feliks i zarezao..Videla sam da se spremao da soci na mene ali Alek se isprecio..
'Sta to pobogu radis?'pitala ga je Dzejn..
'Ovaj..ona je moja..'Svi su ga zacudjeno pogledali..
'U redu..'rekla je.'Hajdemo Felikse,Demetri..'Nestali su u sumi..Alek se lagano okrenuo ka meni..Znala sam da predstavlja opasnost za mene ali nisam ga se plasila..Imao je nezan izraz lica..
'Ne boj se..Necu te povrediti..'rekao mi je oprezno.'ono sam rekao zato sto sam morao da ih se resim..Ja sam Alek..'
'Ja sam Lija.'odgovorila sam..Sta ja to pobogu radim?
'Lija,zasto places?'podsetio me je svega..suze su ponovo potekle..
'ja..'
'.Sta ti se dogodilo?'
'Nista..U tome i jeste stvar..'Zajecala sam glasnije..Sta je meni?Pricam sa potpuno ne poznatim vampirom?Zasto se osecam kao da mi je on spas..da ga poznajem odavno?Odjednom se stvorio pored mene..
'Molim te..Nemoj..'Ne znam kako ni zasto..U sledecem trenutku sam se nasla na nogama u njegovom zagrljaju.Ovo je pogresno.Trebalo bi da bezim..Zasto nisam?Zasto sam imala zelju da ostanem u njegovom narucju zauvek?Zasto sam osecala da mi je tu mesto?Jos jace sam ga zagrlila..
'Smiri se..'podigla sam glavu..Pogledi su nam se sreli..Bilo je neceg tako iskrenog i neodoljivog u njegovim ocima..
'ja..nemoj da idess..molim te..nikada.'Sta sam ja ovo radila?Preklinjala nepoznatog vampira da me ne ostavlja?
'Necu..Nikada.'odgovorio mi je i ponovo me zagrlio..Osecala sam se tako spokojno..Tako srecno.Kao da je on bio jedina stvar koja me trenutno odrzava u zivotu..Nije to bilo kao utiskivanje..ali bio je jako slicno..dovoljno jako da me zadrzi sa jednim vampirom..Ovaj savrsen trenutak prekinulo je tapkanje sapa po vlaznoj zemlji..
'O Ne!'
'Sta je bilo?'
'Da li mi verujes?''Pitala sam ga..
'Ja ovaj.da.'
'Onda se okreni..i sacekaj minut.'Ucinio je sta sam mu trazila..Sto me je zbunilo..Zar mi je zaista toliko verovao..Ne poznajemo se ni pola sata..Skinula sam odecu za pola minute i preobrazila se..Osecala sam njegov zapanjen pogled na sebi..Stala sam ispred njega zastitnicki..Copor je vec bio sa druge strane..
'Ovaj nam nije poznat..Lija skloni se..'pomislio je Sem..
'Ne..Odlazite..'osetila sam da je ustuknuo.
'Sta to radis Lija?Stitis nepoznatog vampira?'..Prisecala sam se zadnjih 20 minuta...videla sam da je Sem zbunjen..Citav copor bio je zbunjen.
"Ali?Sta je ovo?kako?ne mogu da verujem..Ma dajj.'mislili su..
'Tisina'rekao je zapovednicki Sem..'Lija da li si sigurna..?'
'Jesam Seme.'Ponovo je ustuknuo.
'U redu..Odlazimo..Prepustena si sama sebi..Zao mi je..'.
Gledala sam za figurama koje su nestajale u tami..A zatim se okrenula prema Aleku..Gledao me je zbunjeno..nezno sam ga gurnula njuskom u stranu i shvatio je da ponovo treba da se okrene..Vratila sam se u ljudski oblik i obratila mu se..
'Znam da me sada mrzis..Zao mi je.'jos uvek je izgledao pomalo zbunjeno..
'Zasto bih te mrzeo?'
'Zato sto sam ja Vukodlak a ti vampir?Prirodni smo neprijatelji..'
'Ima neke logike ali meni je totalno..nemoguce..da te mrzim..'
Gledali smo se sekund a zatim sam se nasla u njegovom narucju..Podigao mi je prstima bradu i nezno,sasvim nezno me poljubio..Znam da je trebalo da mi bude hladno od samog njegovog dodira ali nije..Osecala sam da sam nasla ono sto sam trazila..Ona neizmerna sreca koju sam do sada posmatrala na ostalima obuzela je mene...


NEOCEKIVANO -Alice Cullen

'O,Nesi mislim da Dzejkob stize za jedno deset minuta..'rekla sam joj dok smo izlazile iz kola i kretale ka vratima kuce
'Kako znas da je on u pitanju?'
'Predpostavljan..Cini mi se kao da mogu da ih...razlikujem u poslednje vreme..'
'O,okej..Jao Alis,pa sta da mu kazem?Ja ne znam..ne znam sta da.-.'
'Daj Nesi smiri se..Seti se da se za dvadeset minuta nalazimo na cistini sa Volturima..Uostalom mislim da ionako necete imati priliku da uskoro nasamo popricate..'
'O cemu ti to Alis?'
'Jaoo..Ne mogu sada da objasnjavam..'besno me je pogledala.
'Okej,okej..Pa narednih 15 dana nestajes mi kada i Bela,Edvard i ostali..Sto znaci da neces NASAMO ostajati sa bilo kojim vukodlakom..Razumela?'
'Valjda.'Zazvonio joj je telefon pa me je zbunjeno pogledala..Slegla sam ramenima.
'Nije Dzejkob sigurno.'Izvadila je telefon iz dzepa i otisla nazad do kola kako bi ostala nasamo..
'Zdravo Lija'cula sam je kako kaze dok sam ulazila u kucu..Skoro svi su bili tamo..Edvad i Bela na sredini sobe-zagrljeni,Esme je nesto spremala u kuhinji-verovatno za Nesi,Karlajl je samo besciljno gledao kroz prozor,Rozali je svirala klavir dok ju je Emet posmatrao zaljubljeno,Dzesper je izgledao kao da mu je strasno dosadno.Siroko se osmehnuo kada me je ugledao i odmah mi prisao i poljubio me..
'Zdravo Alis'rekao je Edvard.'Gde je Renesme.?'
'Prica telefonom sa Lijom a svakog trenutka ce naici i Dzejkob..'
'U redu..Kada treba da smo na cistini?'
'Stici ce za oko 20 minuta..Tako da cemo mi krenuti za 15..'
'Vazi.'
Cula sam Dzejkobov glas ispred vrata a zatim su on i Renesme usli i samo prosisali pored nas na sprat..Izgledali su prilicno napeto..Pocela sam da presluskujem.xD..
'Nesi...'
'Dzejkobe mislim da sada nije nejbolje vreme za ovaj razgovor..'
'Nece biti druge prilike..Sutra putujem na dve nedelje..Sestra mi se porodila..Pa Bili zeli da vidi unuce..Zasto ne sada?'
'Zato sto moramo da idemo za 15 minuta..'doviknuo je Edvard..Dzejkob i Nesi su sisli kod nas..
'A gde to ako smam da znam?'pitao je Dzejkob..Nisam vise nista cula..Pojavila mi se jos jedna vizija..
'Sta je sada to?'Pitao je Edvard u odgovor na nju..Svi su ga pogledali..
'Alek joj je upravo nestao..Ostalo troje nisu..Nestao je dok su prolazili..'
'Mislis na one cetiri krvopije koje su prosle kroz La Pus?'svi smo ga pogledali.
'Dzejkobe?'rekao je Edvard..
'Pa upravo sam se vratio iz sume..Osetili smo strane vampire pa smo otisli da proverimo..Ali kad smo stigli oni su vec otisli..Sem jednog..Lija je bila sa njim..Hteli smo da ga napadnemo ali Lija ga je...stitila..'
..Molim?..
'Da li si siguran Dzejkobe?'pitao ga je Edvard ponovo..
'Axa..Nismo mogli nista da uradimo.Ali nisu se borlili,nista slicno..Zapravo Lija i on-'
'Edvarde treba hitno da krenemo..Stizu...Mislim ostalo troje..'rekla sam prekinuvsi Dzejkoba..Klimnuo je glavom..U sledecoj minuti vec smo trcali kroz sumu..

NASTAVAK IZ EDWARDOVE PERSPEKTIVE

Poredjali smo se po cistini u dve formacije..Mala Megi je u medjuvremenu stigla..Bila je zbunjena koliko i mi..Vukodlaci su se poredjali sa strane u tami sume totalno neprimetno kako bi mogli da reaguju samo ukoliko bude bilo potrebno..Odjednom sam cuo neke misli..Bile su Lijine..
'Neka mi je bog u pomoci sada..'razmisljala je ali nimalo zabrinuto.
.Jos neko je bio sa njom..Nisam znao ko..Misli su mu bile prazne..U jednom trenutku su iz sume izbili Lija i..Alek..Drzali su se za ruke sto me je jos vise zbunilo mada malo manje nego ostale..Svi iza mene bili su sludjeni..
'Sacekajte.'rekao sam..
Slusao sam Lijinu pricu u njenim mislima..Ostao sam bez daha..
'Kako je to moguce?'promrmljao sam..
Alis me je gurnula laktom u rebro ali ignorisao sam je..
'Karlajle?Da li postoji nekakva..bilo kakva..minimalna..mogucnost da se vukodlak utisne na...vampira?'svi su prestali da disu..Misli su im bile pune raznih pitanja.
'Pa..'poceo je Karlaj'Logicki gledano ne..Ali ako se malo bolje pogleda slican primer vec imamo'uputio mi je znacajan pogled'tako da nije sasvim nemoguce..'
'O cemu se ovde radi Edvarde.?'pitala me je Bela.
..pokazao sam pogledom na Liju i Aleka koji su skamenjeno stajali preko puta vukodlaka..
'Cekaj,cekaj.cekaj..To to hoces da kazes da se Lija utisnula na..na..Aleka?'Klimnuo sam glavom..Cuo sam zgranute uzdahe..
'Ali o tome cemo kasnije..Stigli su..'Pogledao sam ispred sebe.
.Tri crne prilike izasle su iz sume..Bili su to Dzejn,Feliks i Demetri naravno..Preleteli su pogledima preko cistine a zatim se Dzejnin zaustavio na Aleku i Liji..Pokazala je Feliksu glavom prema njima..'ma sta je ovo?'pomislio je on..
'Alek?'rekla je Dzejn.'Znala sam da joj neces popiti krv posto zaista smrdi,ali zasto drzis za ruku ovu obicnu devojku?'
'zapravo'prekinuo sam je'Ona uopse nije obicna Dzejn..Ona je.Vukodlak.Da..Ostavila si brata nasao sa vukodlakom..I on se sasvim neocekivano...zaljubio..'
'U vukodlaka?'pomislila je.
.'Sta to govoris?'
'To sto si cula..Ali o tome cemo kasnije..Pricajte nam o razlogu svog dolaska..'
.Prisecala se nekih dogadjaja..Sasvim jasno..Prestao sam da disem..
'Sta se desava?'pitala je Bela..
'Dzejn..'rekao sam jos uvek suzdrzavajuci dah od cuda..'Ispricaj ostalima ono sto si pokazala meni.'
Klimnula je glavom i pocela..
'Pa..Mnogo toga se zapravo dogodilo..Dosli smo u mali..sukob sa Arom..Demetrijeve moci su slabile pa je pozvao Alistera da nam se pridruzi.Znao je da ce biti ubijen ako odbije pa je naravno prihvatio ponudu..Ispostavilo se da su njegove moci vece pa je Aro odlucio da..smakne Demetrija..Feliks i Alek su se suprotstavili znajuci da ce biti nacinjena nepravda.'
'Takodje ste se plasili da bi se i vama moglo dogoditi isto'dodao sam pa je malo ustuknula.
'Zapravo,da..Tako da smo...napustili gardu.'
Opet tisina..Napokon je Karlajl progovorio.
'Da li ti to govoris da ste napustili Volture..?'
'Da.'odgovorila je..
'Pa..To je zaista...Neocekivano..Ali nije mi jasno..Zasto ste dosli kod nas?'
'Da nas upozore.'ubacio sam se'Da Aronece cekati vise od 5 godina..Da stvara novu vojsku..I da..nas pitaju za savet..?'
'Pa ovo je totalno novo za nas..Nismo nikad pomislili da cemo ziveti kao..nomadi..Mislili smo da bih nam vi mogli pomoci..Da nas posavetujete gde bismo se mogli nastaniti na neko vreme..I u vezi svega ostalog sto se tice nomadskog nacina zivota.'
'Pa..'rekao je Karlajl'Drago mi je da ste napravili ovakvu odluku..A sto se tice trenutnog prebivalista i ostalog..valjda bismo mogli da pregovaramo..'znacajno me je pogledao..
'Naravno..To bi postavilo odredjene uslove..Ali smo spremni da vam pruzimo barem ovo prvo na neko vreme..dok ne nadjemo nesto bolje..'Svi su ga zgranuto pogledali..
'U pravu je..'Rekao sam..
'Misli su im relativno ciste..Nemaju lose namere..Ali mislim da sada shvatam zasto nam je bila potrebna Megi..'pogledao sam je..Ocigledno je shvatila sta treba da uradi..
'Ne lazu..'rekla je zbunjeno..'Sve sto su rekli je istina..'.
'Onda..'nastavio je Karlajl.'Valjda bismo mogli da se dogovorimo.'

http://unitedfansbalkan.forumotion.com

2Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage Empty Re: Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage pet oľu 26, 2010 7:57 am

HollaGurl

HollaGurl
Who is the actor in the movie?
Who is the actor in the movie?

GOST -Bella Cullen

Slusala sam Edvarda kako svira moju uspavanku..Izgledao je predivno za klavirom,kao da je bio napravljen bas za njega..Misli mi je prekinuo neki miris..Bio je to vampir.Ne neko od nasih,a Dzejn,Feliks i Demetri bili su u lovu sa Alis,Dzesperom i Emetom..'
'Edvarde?Osecas li to?''pitala sam ga.
''Da,vec mu cujem misli..Alis mi nije rekla da I ON dolazi..''zbunila sam se..zasto je izgledao tako opusteno?osim ako moja predpostavka zapravo nije bila tacna.
''Neko od Vultura?'
'Ne.'nasmejao se.''To je Nahuel.''
.Nahuel?Secala sam se tog prelepog mladog vampira..zapravo polu-vampira..majka ga je rodila dok je jos bila covek kao ja Nesi..Srce mu je takodje kucalo,a krv prolazila njegovim venama.Njegov iznenadni dolazak sprecio je pre 5 godina,na cistini,Volture da nas sve ubiju..Zasto mu se Edvard tako obradovao?Izasli smo ispred kuce da ga docekamo..Za manje od 30 sekundi 'decak'je izbio iz sume..
''Cao Edvarde,cao Bela''pozdravio nas je jos jedan neocekivani gost.
.Bilo mu je ocigledno drago da nas vidi ali je imao pomalo zacudjen izraz lica..Nakon sto smo se pozdravili usli smo u kucu..
''Pa Nahuele,jako mi je drago sto te vidim.Ali sta te dovodi ovde?''Pitala sam znatizeljno..
''Zapravo bio sam kod Denalijevih pa sam resio da svratim..Vulturi su mi ubili oca,a Hujlen je otisla kod mojih sestara tako da sam resio da vas sve obidjem.
''Jako mi je zao zbog tvog oca..'
'Oh..ma nije toliko bitno..Nisam ga skoro ni poznavao..Za mene je on stranac..Nego nesto me jako,jako interesuje..''.
''Video je Dzejn,Feliksa i Demetrija sa nasima.'rekao mi je Edvard a zatim se obratio Nahuelu.
.Ispricao mu je za sve sto se desilo.Decak je izgledao zbunjeno kao i svi ostali uglavnom..
''Cekaj,cekaj,cekaj.'prekinuo je Nahuel Edvarda.'Ti to hoces da kazes da se garda Voltura raspala?I da ste resili da..ono cetvoro ostanu ovde u Forksu,sa vama,dok im ne nadjete mesto gde ce ubuduce biti..?''pitao je sokirano..
''Zapravo.'ubacila sam se.'Misli su im bile sokantno ciste i iskrene..Cak je i mala Megi potvrdila sve,tako da smo resili da im pruzimo sansu..Zivece ovde sve dok im ne nadjemo neko bolje mesto.Verovatno ce otici kod Kahiri,Sene i Zafrine..Posudila sam im moju kucu posto je prazna(moj otac je otisao da zivi kod Bilija).jedino je Alek sa Lijom u mojoj i Edvardovoj 'kolibi'.'
'Ali..Kako se hrane?Sigurno im niste dozvolili..'
'O ne,naravno..To je bio deo dogovora..Love samo krupnu divljac cija je krv najslicnija ljudskoj..Mada toliko love da svaki dan idu u drugo mesto kako ne bi istrabili sumu..''nasmejala sam se na ovo..Nisam dodala da je mali Alek odlucio da pokusa da se pridruzi nasem nacinu zivota..
''Pa..To je zaista..velikodusno od vas.Sto ste ima dali drugu priliku..''
.Nas razgovor prekinula je Renesme koja je usla u kucu..
''Zdravo,tata,mama..O,cao Nahuele..Bas mi je drago da te vidim..Otkud ti?'
''Cao..Renesme?''pogledao je u mene i Edvarda pa smo se zakikotali..
''Da to sam ja..'rekla je.
''Opa..Zaista si..porasla..Ali kako me se secas?''
'Kako te se ne bi secala..Spasao si nas,a i toliko si gledao u mene i mamu da sam barem tvoj lik morala da upamtim..''svi smo se nasmejali na ovo..
''Nahuel ce ostati kod nas neko vreme..'rekla sam.'Tako da ces imati drustvo..''Ozarila se..
''To je stvarno super..Ajde sa mnom da ti pokazem kucu..''rekla mu je a zatim su otisli uz stepenice..
'Pa.'obratila sam se Edvardu kada je prisao i zagrlio me..'Stvarno je super sto je Nahuel dosao..Nesi je potrebno nesto sto ce joj skrenuti misli sa Dzejkoba..'
'Mislim da je on savrsen za to..'rekao mi je a zatim se zakikotao..razmisljala sam trenutak o tome.
'Valjda si u pravu..'
'Siguran sam da ce psicu dobro doci malo konkurencije.''namignuo mi je a zatim me poljubio..Ljubio me je nepropisno..Bilo je to izazivanje..Morala sam da se prisecam da su Renesme i Nahuel na spratu..

KONKURENCIJA -Reneesme Cullen

Proslo je vec 10 dana od kada je Dzejob otputovao,ali iskreno nije mi previse nedostajao..Nahuel je zaista bio dobro drustvo..Imali smo dosta zajednickih tema za razgovo,slusao me je i razumeo..retko smo se odvajali..Bilo je kao nekada sa Dzejkom,kao da je polako ali sigurno zauzimao njegovo mesto..Ona praznina koja je nastala u meni posle mature,svakim danom je jenjavala..Nisam stigla da razmisljam puno o svemu sto se desilo u poslednje vreme,Nahuel me je stalno zabavljao i odvlacio mi misli..
Smejala sam se njegovim glupostima dok smo se peli uz stepeniste kuce..
'Ma daj Nah,ne glupiraj se vise..'
'Ne zezam se..Najozbiljnije ti kazem..'zavitlavao me je..U sobi su bili mama i Emet..Ostali su verovatno u lovu.
''Znas sta ja mislim Bela?'rekao je Emet.'Da se psu nece jako dopasti ono sto ce zateci kada se vrati..Ovaj mali,ne propusta voz.Svaka cast Nahuele.'
Znala sam da je ovo trebala da bude sala..Uvek sam tako smatrala Emetove opaske..Ali u zadnje vreme bila sam osetljiva u svemu sto se tice vukodlaka..Nahuel je izgleda to primetio..
'Nesi?'poceo je kada smo usli u moju sobu.'zelis li da pricas,o necemu?'
'Ja..Ovajj..Ne.'
'Znas..Primetio sam da uopste ne pricas o vukodlacima u poslednje vreme..Tacnije o Dzejkobu..A bili ste jako vezani kada si bila mala..'Pretrnula sam..ne znam zasto..
'Ne volim da pricam o tome''pogotovo ne sa tobom dodala sam u sebi.'
'Molim te?Strasno me zanima.."pogledala sam ga.imao je moleciv pogled..Bilo je tesko odoleti tom prelepom nevinom licu..
''Okej..'Ispricala sam mu sve sto se desilo osim mojih osecanja..mada on ih je ocigledno sam saznao..
''Volis ga?'pitao je..
''Ne''ispalila sam kao iz topa..Uputio mi je znacajan pogled..
''Zapravo'nastavila sam utuceno.'Ne volim ga..Samo sam prilicno..vezana za njega..Nisam navikla da ga..delim?'
'To ima logike,ali..'odjednom je ustao sa kreveta i nasao se pored mene.''Da li je ON navikao da deli Tebe..?''ustuknula sam..
''Ja..ne umem da ti odgovorim na to.''
'Zapravo,nije ni bitno.''stavio mi je jednu ruku oko struka i nezno me privio blize sebi..''Morace da se bori..'stavio mi je prste druge ruke ispod brade i nezno mi podigao glavu tako da sam ga gledala u oci..
''Ja cu se boriti.''rekao je a zatim me poljubio.
.Iako je to bio jako,jako sladak poljubac koji sam ocigledno zelela,slika u glavi odvlacila mi je paznju..Bila je to slika Dzejkoba..Da li je on jos MOJ Dzejkob?Znala sam odgovor na to..Ne,vise nije..U ovom trenutku zamenio ga je MOJ Nahuel..Zaboravila sam na sve ostalo i prepustila se poljubcu..


NEPRIJATAN DOCEK -Jacob Black

Istrcao sam iz kola prema plazi cim smo se zaustavili ispred kuce..Napokon sam ponovo u La Pusu..Toliko zelim da je vidim..da joj opet kazem da mi je zao..da je volim..Ali Renesme ce morati malo da priceka..Sem me je stajao pored puta..Ocigledno me je video.
''Hej Seme'
'Zdravo Dzejkobe.Drago mi je da si se vratio.''
'I meni je.''.nemas pojma koliko..''Pa sta ima novo u La Pusu?'
''Ima vremena za to..Jedan vampir sa cistine je dosao u goste Kalenovima tako da se ne uzbudjuj ako ga sretnes..Mada..Nesto drugo je u pitanju.Delimicno vezano za tog klinca..''
Izgledao je zabrinuto..Sem je brinuo za mene..Izgleda da je nesto stvarno lose-po mene predpostavljam.
Nastavio je:''Znam koliko zelis da vidis Renesme i imas srece na plazi je,ali moras nesto da..razumes Dzejkobe..'..okej,sada me stvarno brine..Sta je dodjavola sada??.
''Tvoj odlazak je uslovio neke..promene.Zato molim te....Razmisli pre nego sto bilo sta glupo kazes ili ucinis..Jos uvek ima dosta vremena za....samo nemoj sve jos vise da upropastis..''
'O cemu ti to pobogu pricas Seme?''
'Razumeces..Shvatices Dzejkobe a onda se seti sta sam ti rekao..Mozda samo preterujem.Ne znam..Videces sam..Idi sada..''
Ozbiljno sam klimnuo glavom i potrcao dole ka obali..Jos uvek sam bio zbunjen..Sta je zeleo da mi kaze?ne shvatam..Zaboravio sam na sve istog trenutka kada sam ugledao Nesi kako seta pored vode tamo-amo..Izgledala je..-nervozno,zabrinuto..!?..
''Nahuele?'vikala je..u..-vodi!?..''Dajj..Nije smesno..Izadji..Nah??''
Odjednom je tacno ispred nje neko iskocio iz vode i totalno je pokvasio..Bio je to decak sa cistine,kao sto je Sem rekao..Secao sam ga se..
''Ovo zaista nije bilo smesno.'rekla mu je,dok se on valjao od smeha..
''Zapravo jeste..da si samo videla svoju facu.''A zatim se i ona nasmejala..Mali polu-vamprir je istog trenutka prestao da se smaje kada me je ugledao pa je Renesme pratila njegov pogled..Jos sire se osmehnula kada me je spazila..
''Dzejkkkk!!''vrisnula je i potrcala mi u zagrljaj..Ovo me je malo zbunilo..Mislio sam da je ljuta na mene..Ili sam sve pogresno protumacio?Nisam vise mario.nesi je ponovo bila u mom narucju,kao nekada..
''O Nesi..tako si mi nedostajala..'
''I ti si meni Dzejk..''
'Slusaj me-'rekao sam cim sam je spustio ali me je prekinula.
''Ne,slusaj ti mene..Zaista mi je zao dzejkobe..Totalno sam se glupo ponela..Kao neka razmazena klinka..Nisam razmisljala..Ali ne zelim da te izgubim,ti si mi najbolji prijatelj..Uvek bio,i uvek ces biti...''
Jaooo..ovo je bolelo..Ali ipak,znao sam da ona misli da je volim samo kao drugaricu.Uskoro,vrlo uskoro saznace istinu..
''nesii..ni ja tebe ne zelim da izgubim..''rekao sam a zatim je opet zagrlio..Vec sam skroz zaboravio da je onaj mali pored nas..
''Mislim da se vec poznajete''rekla je renesme kada sam je pustio..
''Da,zdravo dzejkobe.'prvo se obratio meni,a zatim njoj.'Idem kod sestre.Videcemo se kuci,mala.''poljubio je u obraz i krenuo ka sumi..Pratila ga je pogledom dok je odlazio..
''Hejj'.pravio sam se da sam uvredjen.ili sam zapravo bio?
'Mislio sam da samo ja mogu da te zovem Mala.Obicno to shvatas kao uvredu kada ti neko drugi kaze..'
''Zapravo Dzejk..Nesto zaista lepo mi se desilo dok nisi bio tu..''
Izgledala je srecno..Ne znam zasto ali imao sam osecaj da ne zelim da cujem ovo sto sledi..Cekao sam..
''Zaljubila sam se..''
.Da.Definitivno,ovo nije bilo ono sto sam zeleo da cujem..
''U...u.Nahuela?''predpostavio je..Pff..Nahuel..Kako glupavo ime..Ko mu ga je uopste dao..!?..
''Da''rekla je..Uff..ne verujem..sada znam na sta je Sem mislio..
''Nes?Mogu li nesto da ti priznam.Nesto zaista zaista bitno?''gledala me je sumnjicavo..
''Naravno dzejk..''
'Vidis..Ja te volim.''nasmejala se..
''I ja tebe..''
'Ne,ne..ne shvatas..Volim te..ali vise od drugarice..Vise od bilo koga..''priznao sam..sam sam kriv za sve..Nisam trebao da odem..da je ostavim..sada moram da snosim posledice..Renesme je ustuknula..
''Dzejk salis se,zar ne?'.odmahnuo sam glavom..bio sam jako,jako ozbiljan..
''O ne!Ne Dzejk..Nemoj to da mi radis!!Molim te..ne zelim da se iko bori za mene..Ne zelim da biram..Ne mogu!!''
'Znacii borice se je li?.Epa i ja cu..Jace,jace nego ikad pre..''naravno da hocu..ona je moj zivot..moram se boriti za zivot..zelim je..samo nju..nista drugo mi ne treba..
''O,nee..''.Uhvatio sam je za ruke koje su joj panicno letele po vazduhu dok su joj se suze slivale niz lice..
''Nesi,ne mozes me oterati od sebe..Boricu se..boricu se sve dok mi ti ne kazes da me ne zelis kraj sebe..Da me nimalo ne volis...''
'Dzejkobe..nikada ti ovo necu oprostiti..sto me teras da biram..Ja ga volim Dzejkobe..skoro kao tebe..Zasto mi ovo radis??''...
''Dzek!!Nessii..!''vikala je Lija koja nam je pritrcavala..Primetio sam da je Renesme obrisala suze nadlanicom..
''Dzejk,stvarno moramo da popricamo.'nastavila je Lija..Pogledao sam u Nes.
''Vidimo se kasnije..'rekla je i..otisla..Hteo sam da je zaustavim ali odustao sam..
''Reci Lija?''
'Jao Dzejkobe..Stvarno sam u velikom velikom,velikom problemu..a samo tebi mogu da ispricam..''cekao sam..
''Trudna sam..Sa Alekom..''..nastala je tisina..naterao sam sebe da se glasno nasmejem..
''Kakva je ovo neslana sala Lija?'
''Smrtno sam ozbiljna.'rekla je spustivsi pogled..komirao sam se..
''Molim??Lija razumes li sta govoris?Bio sam odsutan 15 dana pobogu ne 2 meseca!!''
'I sam znas kako deca vampira brzo rastu..Ali ja zelim..zelim ovo dete Dzejkobe..Mozes da zamislis koliko..Plasim se da kazem Semu jer ne bi..Jer copor ne bi prihvatio to..Ne znam da li bi mi uopste dozvolili da dobijem ovo dete..Da li bi ga ubili..Ubili bi i Renesm da se ti nisi utisnuo..''brbljala je..
''Lija POBOGU!Ne mogu da verujem..Nemoguce je da si trudna..''
'Staa?''prekinuo nas je Sem koji se odjednom nasao tu sa Embrijem..
''Ponovi to sto si rekao Dzejkobe..''
'Trudna sam,Seme.'rekla je Lija jos uvek gledajuci u pesak pod sobom..
''Ali..kako?Sa kim?''Pogledao sam je..Imala je ocajan izraz lica..Obuzeo me je talas sazaljenja i zelje da joj...pomognem..
''Sa mnom..''rekao sam..
''Dete je moje..''..Gledali su me zgranuto..Samo je Lija imala zahvalan izraz lica..

http://unitedfansbalkan.forumotion.com

3Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage Empty Re: Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage pet oľu 26, 2010 7:58 am

HollaGurl

HollaGurl
Who is the actor in the movie?
Who is the actor in the movie?

ISTINA -Jacob Black

Zacuo sam zgranuti uzdah..Bila je to Renesme..Iza Sema..Kada je dosla?Nisam primetio!!.
'Nes..'poceo sam..
''Nemoj Dzejkobe..Sacuvaj me vise tvojih..prica..''okrenula se i..otisla..ponovo..Ostali su jos gledali u mene.
''Ja..'zaustio je Sem''Ne..mogu..''a zatim otrcao prema sumi..Krebuo sam za njim..
''Dzejkobe?sta to radis?''pitala me Lija..
''Ispravicu ovo..Kunem se..''..i hocu..moram..ne mem dozvoliti da izgubim Renesme zauvek..ne zbog jedne-lazi..
* * * *
''Daj slusaj me jedan minut!''vikao sam kada sam napokon stigao Sema..
''Mislim da sam sve savrseno razumeo'promrmljao je..
''Ne,nisi..Seme,sve je..sve je laz...''
'Ma daj!!Ne izvlaci se sada Dzejkobe..Nisam ni corav ni gluv..''
'Ona jeste trudna Seme,ali ne sa mnom..Morao sam da joj..pomognem.Plasila se da cete ubiti dete kada saznate ko je otac..A dete je nesto sto ona ocajnicki zeli Seme..I ti to znas..''zaustavio se..
''Dzejkobe..Da li je istina ovo sto si sada rekao??'
''Da..Sve..Od reci do reci..Kunem se..u Renesme..''znao sam da je sada morao da mi poveruje..znao je koliko ozbiljno shvatam Renesme..znao je kakav je osecaj...
''Ali..Ko je onda otac??''pitao je zbunjeno sa ocitim negodovanjem na licu..
''Pre nego sto ti kazem moras da obecas..Ne..Da se ZAKUNES da neces povrediti Lijinu bebu..I da ce je copor podrzati ma ko bio otac te bebe..''
'Znas da nikada to ne bih uradio..''
'Semee..''
'..Kunem se..U Emili...''.
''U redu onda..'uzdahnuo sam..''Otac je..'oklevao sam izgovarajuci ime..'Alek.''
..Nastala je tisina..Posatrao sam kako mu informacija dopire do mozga i cekao da pukne..Celo telo mu se treslo dok mu je lice najpre prebledelo,zatim preslo u plavu,purpurnu i na kraju jarko crvenu boju..Smejao bi se da nisam znao kako je situacija ozbiljna..
''Obecao si.''promrmljao sam sebi u bradu znajuci sta sledi..
''STAA??''vrisnuo je tako jako da ga je verovatno ceo La Pus cuo...


IZBOR -Leah Clearwater

Setala sam nervozno po kuci i cekala Aleka da se vrati iz lova..Otisao je jutros sa Alis i Dzeserom..Tako mi je nedostajao,bez njega su sati prolazili sporo a i osecala sam se kao da su me odvojili od tela..I brinula sam..Nisam se osecala bezbedno..Sve jedno sta je Dzejkob rekao,nisam bila sigurna da ce Sem sve tek tako zaboraviti..Jedino sam znala da me nikada ne bi povredio..Toliko sam mu jos uvek verovala..Iz sanjarenja me je izvuklo zvono na vratima..Ko li je sad to?Alek nikada ne zvoni..Otisla sam do vrata i otvorila ih..Skamenila sam se u mestu..Kroz glavu mi je prosla ona poslovica..'mi o vuku,a vuk na vrata..'
''Zdravo Lija..''rekao mi je Sem tiho..Bila sam..uplasena?zbunjena?zasto je dosao?
''C-Cao Seme..Sta..sta ces ti ovde?''cekala sam odgovor..
''Ja..Zeleo bih da popricamo..Mogu li da udjem?''
''Ovajj..Naravnoo..''.Stegla sam ruke u pesnice..Nisam pricala nasamo sa Semom vec par godina..Ali znala sam razlog njegovog dolaska..Barem nije ljut ili tako nesto..Izgledao je...uznemireno..ali na tuzan nacin.Usao je..
''Pa?..''pitala sam uznemireno..
''Pricao sam sa Dzejkobom..''..ukocila sam se..
''Znam..''
''Lija..Znas li ti sta radis??''..ovo me je uvredilo..napokon sam nasla srecu posle njega a on me pita da li znam sta radim!??
''Naravno da znam Seme..A znam i da se ti ne slazes mada mi to nije bitno..''
''Lija,da li se secas sta je bilo pre 5 godina?Bela je zamalo umrla radjajuci Renesme..''..rekao je sada vec malo glasnijim i optuzivackim tonom..
''Jaca sam..''..naravno da jesam.Izdrzacu..
''Mozda i jesi,ali svejedno je preopasno..Njiu su spasili tako sto su je pretvorili u vampira..Tebe ne mogu..''
''Seme ne zelim da raspravljam o ovome..''..i nisam zelela..ionako ne bi mogao da me natera da promenim misljenje..samo je izazivao svadju..
''E pa moraces..Lija,volis li Aleka?''..sta mu sada ovo znaci!?..mislila sam da je mogao da razume moja osecanja prema Aleku i on ih je imao prema Emili..
''Naravno..''rekla sam uvredjeno..
''Zasto ti onda to nije dovoljno?Ta ljubav?nemoj sebi da unistavas zivot..''
''Ovo je najbolja stvar koja mi se dogodila u zivotu..Zasto?Zasto pokusavas to da mi unistis?Nije ti dovoljno sto si me ostavio zbog Emili?''..Znala sam da ovo boli,ali nije me bilo briga..Govorila sam istinu..Ono sto on upravo radi..Sto je uradio..Nisam zelela da se prisecam svega ali to je bilo neizbezno..Suze su mi se skupljale u ocima..
''Zato..zato sto ne zelim da umres zbog jedne..krvopije..Necu ti to dozvoliti..Molim te..Molim te Li-Li..Ne radi sebi ovo..Ne radi meni ovo..Jos uvek te volim..''
Prestala sam da disem..Ne mogu da verujem..Kako je bezobrazan,sebican,bezosecajan.?.Zasto me je nazvao ovako?Znao je kako me zaboli svaki put kada cujem ovaj glupi,odvratno nadimak..Emili ga je sigurno cekala kod kuce..Mogu da zamislim kako se ona oseca..Kako je smeo ovako nesto da mi radi?Da mi unistava srecu?Nisam vise izdrzala..Suze su mi se slivale niz lice..Bes i bol zamaglili su mi oci..Celo telo mi je podrhtavalo..
''Seme,NAPOLJE!!''vrisnula sam..
''Lija..''..rekao je zabrinuto tihim glasom..
''IZLAZI NAPOLJEEE!!''..Cela kuca je podrhtavala u mom glasu..Zelela sam da ode..Da mi nestane sa ocju..da ga vise nikada ne vidim..Nikada u zivotu..Izgleda da je to shvatio pa je neupadljivo izasao kroz vrata i zalupio ih za sobom..Pocela sam da jecam..Unistio..Unistio mi je dan,nedelju,mesec....Probudio je stare emocije koje sam se toliko trudila da zakopam duboko u sebi..Uspevala sam..A onda je on sve to unistio..Otvorila su se vrata..Bio je to Alek....On je znao za moju proslost..Moju i Semovu proslost..Nisam trebala njemu da se jadam zbog ovoga..Ali nisam izdrzala,bacila sam mu se u zagrljaj dok me je gledao zapanjeno..
''Lija?Ljubavi sta se desilo?Video sam...Sema u daljini..Da li ti je on nesto uradio?''
''Rekao je..Rekao je da..da me voli..da ne zeli da radim ovo..Nazvao me je Li-Li..Protivi se..''
''O..''je bilo sve sto je rekao a zatim me je cvrsce zagrlio..Sem je mene povredjivao a ja sam njega..I ja sam bila sebicna..Ko sam JA da nekoga osudjujem??
kvasila sam Alekovu kosulju nekontrolisanim suzama..On je samo mirno cekao da se smirim..Napokon sam ga pogledala..
''Izvini..Izvini sto ti ovo radim..Sebicna sam..''promrmljala sam..
''Ne treba da ti bude zao Lija..Ti..ti ga jos..volis..Znao sam to..''..zelela sam ovo da poreknem ali nisam mogla..
''Ne koliko tebe..Ni blizu..Potreban si mi Alek..Jako si mi potreban..''
''Lija,ja samo zelim da ti budes srecna..Da napravis dobar izbor..''..Bio je tako dobar..tako nestvaran..Nisam ga zasluzila u svom zivotu..Ali sam bila dovoljno sebicna da ga tu zadrzim..Da zadrzim razlog zbog kojeg zivim..
''Pravim ga Alek..Znam ko mi je potreban..Koga vise volim..bez koga ne mogu..da nastavim dalje..''..i znala sam..ni u jednom trenutku tokom svega sto je Sem govorio nisam u to posumnjala..
''U redu..jako mi je drago..Posto ja tebe volim vise od svega..Ne bih zeleo da te izgubim..''
Malo sam se smirila..Pruzao mi je ogromnu utehu..
''Odmah cu doci..''..pustio me je i krenuo prema vratima..
''Ali..Ali gde ces..?''
''Idem da porazgovaram sa..Semom..''.rekao je i izleteo iz kuce..
''Nee!!''vikala sam za njim ali vec je bio otisao..Bila sam sporija od njega ali sam ipak trcala..Pratila sam njegov miris kroz sumu..Barem su mi cula bila toliko dobra..Zaostajala sam dosta..Trcala sam sto sam brze mogla..Sada sam osecala i..Sema..Jos sam ubrzala..Bili su skoro blizu..
Nakon minute sam izbila na cistinu i ugledala ih..Stajali su jedan preko puta drugog u borbenom stavu..Rezali su..obojica..
''Ne!.''ponovo sam rekla i stala izmedju njih..Alek me je samo posmatrao..
''Sa tobom sa pokusao lepo da razgovaram Lija..Ali sa njim necu..''..rekao mi je rezeci Sem..
Gurnula sam desnom rukom Aleka u nazad..Bio je skamenjen..A zatim se okrenula prema Semu..Stajala sam mu sasvim blizu..
''Lija...Skloni se..''
''Necu..''
''Lijaaa..''pokusao je da prodje pored mene gurnuvsi me na zemlju..Sada su opet stajali jedan naspram drugog..Sem se spremao da skoci..verovatno ce se preobraziti u vazduhu..Nee..Ne mogu da verujem..neko bi mogao da nastrada..Ne smem to da dozvolim..Obojicu ih..volim..I Sema..nisam smela da lazem sebe..Srce mi je lupalo 300 na sat..Ja..Ja ne znam sta da radim..Koga da zastitim..kako da se postavim?
Sem se zaleteo i odgurnuo se nogama u vazduh..To je to..
''NEEE!!''vrisnula sam i skocila izmedju njih..



PRIKRIVANJE -Reneesme Cullen

Trcala sam prema maminoj staroj kuci,znala sam da je Nahuel tamo sa Volturijevima..Dobro su se sprijateljili,mada sam brinula..Ipak je kroz njegove vene jos tekla krv,a srce mu je kucalo,kao i moje..Mogao bi da se nadje u opasnosti,ali njega to nije plasilo..
Pokusala sam da potisnem osecanja u sebi..Nahuel nece videti da sam ispustila ijednu suzu zbog onog lazljivog psa Dzejkoba..Kako je mogao tako da me laze?Prvo kaze da me voli,da mu znacim,da ce se boriti..A onda saznam da ce dobti dete sa Lijom.Sta mu je uopste u glavi?Zar je stvarno hteo toliko da me povredi?Da mi prica kako sam ja njegov zivot,a da sa strane podize dete?.Bila sam slomljena..Volela sam ga..Dvoumila sam se izmedju njega i Nahuela koji bi sve dao za mene..a on me je lagao..Zasto?Zar sam to zasluzila?Suze su se slivale niz lice pa sam usporila..Nahuel ne sme da me vidi ovakvu..Necu ga povrediti..Ne kao sto je Dzejob mene.Osecala sam se kao da me je neko proboo nozem u srce..i odsekao jedan njeogov deo..Deo koji je pripadao Dzejkobu..A Lija..Mislila sam da mi je prijateljica..Nisam ni pomisljala..da bi ovo mogli da mi prirede..Patila sam.Vise nego ikada u svom zivotu..Tako je surov prema meni..A ja sam...bahata..Imam Nehuela..treba da budem zahvalna na tome..A ne da proklinjem zivot zbog onoga koga nemam..Kome nije stalo do mene..
Obrisala sam poslednje suze nadlanicom i pokusala ravnomerno da disem..Niko nece primetiti koliko patim..koliko me boli..Niko.obecala sam sebi..Vec sam mogla da vidim kucu pa sam ubrazala..
Pkucala sam i usla..Nikog nisam videla pa sam usla u dnevnu sobu..Feliks i Nahuel bili su tamo..Pokusala sam da mu se nasmesim.Dosta sam napora ulozila u to ali je uspelo..
''Hej mala..''rekao je nekako cudno Nahuel ustavsi sa kauca..Dosao je do mene i poljubio me..On mi je sada najbitniji..On mi je spas..Sve sto mi je potrebno..Cvrsto sam ga zagrlila..Nisam zelela da ga pustim..Nikada..
''Nes?Jesi ok?''pitao je ozbiljno..
Moracu bolje da glumim..Bez previse izliva emocija..
''Axa..Samo si mi nedostajao Nah..''rekla sam pokusavsi da zvucim opusteno..
''Ne mislim zbog toga..Negoo..Sreo sam Embrija kada sam dolazio ovamo..Rekao mi je sta se desilo...vezano za Liju i Dzejka..''..sada me je gledao brizno..Kao da se plasi da me ne povredi..Ali..znao je..Opa,moracu jos bolje da glumim..
''A..To.''
''Ne izgledas mi kao da te je ovo nesto posebno pogodilo..A Embri je rekao da su ti oci bile pune suza kada si odlazila..''.pogledao me je sumnjicavo..
Ne pominji suze-pomislila sam..Barem dobro glumim..
''N..Nije me pogodilo zasto bi?Mislim Lija i Dzejk imaju pravo da se vole..Da osnuju porodicu..Meni to ne smeta..Prijatelji su mi..''
Ovo je teze nego sto sam mislila..laz do lazi..Osim onoga da imaju pravo da se vole..Sve je ostalo cista laz..Lija je znala da volim Dzejkoba,i to jako dobro,a ovo mi je uradila..To nije prijatelj..
''O..Okej..Slazem se..''.vidno se opustio..Kao da mu je laknulo..Zar sam toliki cinik da je ocekivao da cu mu ridati u narucju?Mozda i jesam..Mogu samo da zamislim koliko me voli kada me trpi..Nasmejala sam mu se..Ovaj osmeh bio je iskren..Osmeh koji je trebao da znaci.''Volim te.Tako si mi potreban.Hvala ti sto postojis.'..Zazvonio mi je telefon..Pogledala sam broj..Bio je to Edvard..
''Hej tata..''..javila sam se.
''Nes duso,treba da idemo u lov,secas se?Ja i mama te cekamo..''
jaoo..totalno sam zaboravila..Nisam lovila vec dve nedelje..Mada nisam osecala zedj pored Nahuela..On je meni bio kao vampir..Nisam mu osecala krv..Mozda zato sto smo slicni?
''Ja sam skroz zaboravila..Evo krecem odma..''..
zakikotao se i prekinuo vezu..
''Gde idete?''pitao je Nahuel tuznjikavo.Osetila sam da me je cvrsce zagrlio..Nasmejala sam se..
''Idemo u lov..Ides sa nama?Molimmm tee..''
''Xexe..Stvarno mislis da bi te pustio da odes bez mene?''
''Zapravo ne.''
nasmejao se..Vec sam bila zaboravila da je Feliks u sobi kada nam se obratio..
''A sta je to bilo sa Lijom?I tim..Dzejkobom..?''..grr..zasto me podseca..taman sam bila zaboravila na sve pored Nahuela..
''Ovaj..Imace dete..''..rekla sam..Nemam pojma kako sam zvucala..
''Molim?''rekla je Dzejn stvorivsi se na stepenicama..Nisam primetila da je ona u kuci..Nisam je osetila..
''Ovaj..pa eto..''
''Ali..Sta je sa tom malom Lijom i mojim bratom?''..bilo je smesno kada je rekla 'onom malom'..bila je mnogo sitnija od Lije..Ovo pitanje me zbunilo..Nisam razmisljala o tome..I mene interesuje..
''Nemam pojma.''.priznala sam..
''Juce sam ga cula..rekao je da je sve super..da je srecan..Nije valjda...Nije ga prevarila zar ne?'',pitala je sad vec ljuto..Nisam znala da odgovorim..Lija nije bila takva..Ali nisam imala drugo objasnjenje...Samo sam slegla ramenima..Dzejn je pocela da rezi..Bila je besna..
''Dzejn,daj oladi..neka to resi tvoj brat.''rekao joj je Feliks,ali nije ga slusala..Izletela je iz kuce..
''Nemoj da uradis nista glupo..''doviknuo joj je..
''Pa?Idemo?''pitala sam Nahuela..
''Axa..''
Uhvatio me je za ruku i potrcali smo kroz vrata..
''Zdravo i vama..''rekao je Feliks iz kuce zakikotavsi se..
Neko vreme smo trcali u tisini..Tisina sa Nahuelom nije bila nezgodna..Bila je prijatna.Nismo morali nista da kazemo..
Prolazili smo pored sume kada smo culi neki vrisak..
''NEE!!''..bio je slab ali razumljiv..Nisam znala ko je..
Samo sam razmenila pogled sa Nahuelom i promenili smo smer..Sada smo trcali kroz sumu,u pravcu iz koga je potekao glas..Bili smo vec daleko od puta kada sam osetila poznat miris..Miris krvi..Bio je slab ali omamljujuc..
''Mozes li da izdrzis?''pitala sam Nahuela..
''Ti nisi lovila duze od mene..''odgovorio je stalozeno..Klimnula sam glavom i nastavili smo da trcimo..Sada i prema mirisu..
Bili smo blizu..Krv se osecala veoma jako..Vatra u mom grlu kretala se gore-dole..Iako je bilo nesto sto me je odbijalo u ovoj krvi,nisam lovila dugo pa je bila dovoljno privlacna..Bila sam je dovoljno zeljna..Ali sam stalozeno nastavila da trcim..Izdrzacu..Samokontrola mi je odlicna..Nasledila sam je od mame..
Sada sam osecala jos neke mirise..Bilo je vukodlaka tamo..-PA TAKO JE!Krv je od vukodlaka..zato me je odbijala..Da nije Dzejn ipak napravila neku glupost?O ne..Ubrzala sam..kao i moje srce..
Uskoro smo istrcali na cistinu..Skroz pogresna predpostavka..Dzejn nije imala veze sa ovim..
Lija je lezala na travi sva krvava..Lice joj je skoro pocepla neka sara u linijama..kao i stomak ispod majce koja se pocepana..Izgledala je..UZASNO!..Bio mi je poznat taj oblik..te sare..Alek je stajao nad njom a Sem uzasnut pored..tada sam shvatila-Taj oblik..Oblik sapa..Vukodlak..Sem..O..Onee..
Prisla sam Liji i Aleku..Bila je u nesvesti dok ju je on gledao sa nevericom..
''Alek ne muci sebe..Skloni se..Ja cu..''.rekla sam mu..Naravno da me je poslusao..Mogla sam da zamislim kako mu je..Grlo me je stravicno peklo ali nisam obracala paznju..
''Nahuel,pozovi mog dedu..Reci mu da spremi sve..Odvescemo Liju tamo..Razbila je glavu,krvare joj rane.''bacila sam kratak pogled ka Semu.''A kozda ima i unutrasnje krvarenje..Hitno joj je potrebna pomoc..''
''Divno..Tri vampira oko nje,a jos je vodite u gnezdo..''promrmljao je Sem..Osinula sam ga pogledom..
''Niko je nece povrediti Sem.''rekla sam podignuvsi Liju sa trave..Drzala sam je u rukama..
''Moramo da pozurimo sada sam rekla Nahuelu a zatim ponovo Semu..
''Spremi se..Ocekujem valjano objasnjenje za ovo..''
Semu su suze potekle niz lice..Sem je....plakao..A i imao je razlog..Ne mogu da verujem sta je uradio..I njoj..I Liji..Najpre Emili pa Liji..Zasto?Nije mi bilo bitno sto je Lija bila sam Dzekobom meni iza ledja..Nisam bila osoba koja ce joj to zameriti u ovom trenutku..
U sledecoj minuti vec smo trcali ka mojoj kuci...


NOCNA MORA-Leah Clearwater

Kao da sam se probudila.Ocigledno nisam bila u svesti..Vrtelo mi se u glavi.bila sam dezorijentisana..Plasila sam se da otvorim oci..Osecala sam tup bol u glavi,dok su me stomak i lice ozasno pekli..Nisam mogla da se pomerim..Instiktivno sam rukom krenula ka licu..
''Hej..Ne diraj to..''rekao je poznati glas..Bio je pored mene..Pomucila sam se da otvorim oci..Lezala sam na ledjima tako da sam gledala u plafon..Neko svetlo je stajalo tacno iznad mene,plavo,licilo je na ono bolnicko..Cekaj..Pa gde sam ja pobogu!?.Skrenula sam glavu malo u levo i ugledala ga..Alek je bio pored mene..Imao je stalozen ali nekako nespokojan izraz lica..
''Alek?G.Gde sam ja?''..nasmesio mi se..nedostajao mi je njegov osmeh u ovom nistavilu u kojem sam se nalazila ocigledno neko vreme..
''Kod Kalenovih smo..Morali smo ovde da te dovedemo..Nije bilo..nije bilo vremena..''..pokusala sam da se pridignem i odmah zazalila..ostar bol prosao mi je kroz stomak oko kojeg me je nesto cvrsto stezalo...Neki zavoji..A glava me je ponovo zabolela..
''Budi mirna..Ne smes da ustajes..''rekao mi je Alek zabrinuto..Tada sam se setila necega...Neceg sto se dogodilo pre nego sto sam zavrsila u nesvesti..Njihovo rezanje..Vukodlak naspram vampira..
''Alek,da li si dobro??''..pitala sam uspaniceno..videla sam da je ok,ali morala sam da proverim..Nasmejao se nezno.
''Naravno,ljubavi..''
''A..A Sem?Gde je on..da li je on...dobro?''..morala sam ovo da pitam..nisam imala pojma sta se desavalo..
''On..On je dobro..fizicki..''..sta ovo znaci?fizicki?ne shvatam..ali saznacu..
Odjednom je Nesi upala u sobu i pritrcala mi..
''Lijaaa..O boze..Tako sam brinula..Kako se osecas?Jesi ok?Zao mi je zbog svega..Sada sam saznala sve ali o tome cemo kasnije...Izgledala si uzasno kada sam te nasla..Bila si na ivici smrti..Svuda je bila krv..Mislila sam da necu moci da izdrzim..da cu te-''
''Ali uspela si Nesi..I beskrajno sam ti zahvalna za to..Dugujem ti zivot,znas?A sada se smiri..Disi..Osecam se..Doboro..Proslo je..''..smirivala sam je..Renesme sam mnogo volela..Kao sestru..Bila je divna osoba..
''Okej.Takoo mi je drago da si dobro..''
''I meni je..Nego..''sad sam se setila..Mozda Ness zna sta je sa..''Sta je sa Semom..Gde je on?''..malo je ustuknula..Bilo joj je nelagodno i bila je besna..ljuta..razocarana..videlo joj se po licu..
''Ne znam...Zapravo..Niko ne zna..Otisao je..Ne javlja se..Zadnji put se pretvorio u vuka pre 14 sati..Embri mu je cuo misli..On je..razocaran..u sebe..Zna koliko ti je stete naneo..Svesan je.Ti si vec druga..Vidis..Lice..Unakazio te je..kao Emili..Samo sto si imala srece,znas?Tebe je ogrebao pored cela,po glavi..Samo mali deo lica-obraza..Ali sve jedno..To je ocajno..''..pricala je..O,ne..Moje lice..
''Ali ne brini..Tvoja rana nije duboka..Ici ces kod plasticnog hirurga.Sve moze da se sredi..''umirivala me je..i uspela..ovo je bilo olaksanje..Ne bi Semu oprostila da ostanem unakazena kao Emili..To je taj bol..opekotina po licu..I stomaku?
''U redu..Hvala ti..Nego,Sem..''podstakla sam je da nastavi dalje..
''On..On je otisao..ne znamo gde..Vise se nije trensformisao..U ljudskom je obliku..Zeli..Zeli da se ubije..''..dah..
''Nee..ne moze to da uradi!!Emili?Ne misli na nju?''.vikala sam koliko mi je bol u glavi to dozvoljavala...nije je zasluzio ali ne moze ovako nesto da joj uradi..Emili bi umrla sa njim..
''Zapravo to ga zadrzava u zivotu..Zna da Emili ne moze da zivi bez njega..''
''U redu..''..zaista se nadam..da nece napraviti...glupost..ne sme to da uradi..
''Okej..Moram da idem..Pricacemo kasnije..Ima vremena..Vidimo se..''rekla je,poljubila me u obraz i uzasla iz sobe..Sada znam da me je Sem povredio..Ali kako?Sta se desavalo?Ne secam se..Alek je jos bio u sobi..Gledao je kroz prozor..
''Sta se desilo..Sta se meni desilo?''..spustila sam pogled prema svom stomaku oko kog sam imala zavoj...Malo oklevao..Nesto lose,predpostavljam..
''Ima vremena za to Lija..Moras da se..oporavis.''..klimnula sam glavom..barem je on bio dobro..Samo..Nesto u meni je kuvalo..Mucilo me..Neko pitanje..Nesto jako bitno..Previse bitno..Ali nisam znala sta..Cula sam kucanje na vratima kada je u sobu usao Dr.Kulen..Bio je ozbiljan ali sa neznim izrazom na licu..Uvek je bio takav kada je radio ovaj posao..
''Lija..Drago mi je da si budna..Kako se osecas..?''
''Dobro..valjda..Malo sam osamucena''..klimnuo je glavom..
''Da li te boli nesto osim glave?Stomak?''
''Zapravo da..pece me..lice i stomak....''..primetila sam da su Karlajl i Alek razmenili zabrinute poglede..desio mi se neki'klik' u glavi..Naravno!To je tako vazno..Tako bitno..Previse bitno da zaboravim..Pretrnula sam..Srce je pocelo jace da mi tuce..
''Karlajle?Sta..sta se desilo sa..bebom..Dobro je,zar..zar ne?''..opet su se pogledali..
''Ostavi nas malo nasamo..Zelim da popricam sa njom..Sve cu joi objasniti..''.rekao je Karlajl Aleku..
''Ja..treba da ostanem ovde..Potreban sam joj..''
''Molim te.Veruj mi..Bice bolje da izadjes..''..Alek je malo razmisljao a zatim nevoljno klimnuo glavom i izasao iz sobe..Ovo je..lose..Nesto zaista lose..Zaboravila sam da disem..Nisam zanala kako se zovem..Nisam zelela da cujem sta sledi..Suze su mi se vec skupljale u ocima..Beba..Moja beba..
''Lija..''poceo je Karlajl..''Dobila si uzasno jak udarac u stomak..sapama..kao i u luce..Pala si na zemlju..I udarila glavu..Imas dosta slomljenih kostiju..I dosta si krvarila..Morali smo da ti damo transfuziju..''..pricekao je..Nije me zanimalo sta se meni desilo..Ne meni..Sta je sa onim sto je bilo U MENI!?
''Zao mi je..''.nastavio je doktor..''Ali samim tim ne postoji ni naj manja sansa da je..da je beba prezivela..Ostecena si iznutra..Nikada..neces moci..da rodis dete...........Zaista mi je zao..''..
Da.Ovo nisam nikada u svom postojanju zelela da cujem..Mrak mi je pao na oci..NIsam videla..cula .osecala..Nisam primetila da je Alek usao u sobu..
''Da li je ona dobro?''pitao je uspaniceno Karlajla..
''Daj joj vremena..Da se spremi..Ne mozemo ni da zamislimo koliko joj je ovo tesko..Mora sama da se izbori sa time..Samo sacekaj.''
Alek je bio zabrinut..Ali nisam..mogla da mislim na to..Ceo moj svet se srusio..Moj najveci san..Moja najveca zelja..Koja je napokon pocela da se ostvaruje..vise je nema..nestala je..Samo jednim udarcem..Nikada,Nikada,NIKADA u svom zivotu ovo necu oprostiti Semu..Mrzim ga..Mrzim ga iz dna duse..Unistio me je..Pocepao na delice..Kao nikada do sada..Telesni bol koji sam osecala bio je nista..Nista u poredjenju sa ovime..Nisam mogla da placem..Da se pomerim..Da mislim..Nisam zelela da verujem..da se ovo dogadja..Zasto?Cime sam ovo zasluzila?Ne..ne..ovo nije..ovo ne moze biti..istina..nemoguce..Zar sam zasluzila OVAKVU kaznu?Da mi se oduzme pola zivota?Pola mene?Vise nisam izdrzala..Sve je isplivalo na povrsinu..Sva osecanja..Sva bol..
''NEE!!''vrinula sam kao onaj da u sumi..Samo,sada sam plakala..Jecala.Suze su se slivale niz lice nemogucom brzinom..Osecala sam kao da me neko muci..Cepa..Kida..Nasla sam se u njegovom zagrljaju..Zagrljaju druge polovine..Mog sveta..Mog zivota,postojanja..Prva polovina je unistena..
''O...Lija...''..zvucao je....uzasno..i njemu je ovo palo tesko..Ali..ne koliko meni..ne moguce...niko na svetu u ovom trenutku ne pati kao ja..Cvrsce sam ga zagrlila..

http://unitedfansbalkan.forumotion.com

4Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage Empty Re: Fraction of Eternity-Ceo nastavak sage pet oľu 26, 2010 7:58 am

HollaGurl

HollaGurl
Who is the actor in the movie?
Who is the actor in the movie?

KAKO GOD-Reneesme Cullen

''Idem ja..''..rekla sam Nahuelu i mami silazeci niz stepenice..
''Gde ides?''pitala me je Bela..
''Idem do Lije..Nisam je videla nedelju dana..''..zapravo samo sam je jednom videla nakon onog uzasnog dogadjaja,mada smo se stalno cule telefonom..Jos uvek je bila uznemirena i ocajna,mada se mirila sa onim sto se desilo..Bilo je tesko gledati je,kako pati iako se trudila da to sakrije..Tuga joj je bila u ocima..U stvari,ceo forks sa La Pusom odisao je tugom u poslednje vreme..Cak se i u nasoj kuci osecala tenzija..
''O..Pa pozdravi je..Nadam se da ce uskoro doci..i..raspitaj se za Sema..Nismo nista culi o njemu.''.utihnula je pri kraju recenice..Zaista nismo..a nismo se vidjali cesto nisa kim iz La Pusa..tako da nismo mogli da znamo..niti smo pitali..bilo je uzasno tesko pokrenuti ovu temu..Niko nije zeleo da prica o tome iako su svi bili uzasno zabrinuti..Od Lije sam saznala sta se dogodilo u sumi.i shvatala sam..njenu mrznju prema Semu..I ja sam razocarana...NIsam ga smatrala takvim...Bilo je uzasno ono sto je uradio..Naravno da je Liji bilo najteze ali tu je bio i on koga je retko ko sazaljevao,kao i Emili koja je patila....Tesko da ce bilo ko oprostiti Semu..Osim mozda copora..
Ova rec me je zabolela..Nisam kumunicirala ni sa jednim vukodlakom osim sa Lijom..Ni sa Dzejkobom..Osecala sam kao da je stalno pored mene,da je u mojoj blizini,da me posmatra..ali nije bio..
''Brzo ces se vratiti?''.pitao me je snuzdeno Nahuel..Nasmesila sam mu se..
''Naravno..Ostani..'' rekla sam i izasla iz kuce..
Polu trkom sam se kretala prema Lijinoj kuci..zaista sam zelela da je vidim..i Aleka..Bio je kao clan porodice..Zaista mi se dopadao..I voleo je Liju..I ona njega..Neverovatno puno..
''NESII!!''vikao je neki glas za mnom...Ukocila sam se..prestala da disem..bio je to tako poznati glas koji vec duze vreme nisam cula..Iako sam zelela..Pokusala sam da udahnem i lagano se okrenula..
Stajao je tacno iza mene..Imao je neki pokajnicki izraz na licu..Verovatno je i trebalo..Mada,vise nisam mogla da ga osudjujem..Bilo mi je tesko..Kao da je mrznja isparila..Dzejkob.Moj...prijatelj..
''Dobro je da sam te stigao..Slusaj,moramo da razgovaramo..i nemoj da se bunis..proslo je vec duze vreme..Nedostajala si mi..''..rekao je tiho..
''Dzejkobe..Sta ces ti ovde?''.rekla sam pomalo ostro..
''Ja..pratio sam te..''
''Zasto?''
''Zato sto sam zeleo da..ti kazem..Nesi,nije bitno sta ja osecam prema tebi..Vazno je samo da si ti srecna..Ako si ti srecna i ja sam..Ali zelim te uz sebe Nesi..Nije bitno na koji nacin,samo da budemo..zajedno..Spreman sam da ti budem prijatelj..Najbolji prijatelj-kao nekada..I necu ocekivati da to preraste u nesto vise Nes.Kunem se..Samo zelim da budemo prijatelji..''
Samo sam ga slusala..Nismo se videli poduze vreme a on sada prica sa mnom kao da smo se videli juce..Sto je cudno..Mada..nisam..mogla da odbijem ovo..Zelela sam Dzejkoba pored sebe..kao prijatelja..Bila sam sebicna ali volela sam ga..Na neki nacin..Pravu ljubav poklonila sam Nahuelu,ali Dzejkob moze da mi bude prijatelj..Nadam se..
O cemu ja to razmisljam?Pobogu..povredio me je..terao me da biram..naneo mi bol..patila sam zbog njega..mrzela ga..zar cu mu sve tek tako oprostiti?
Znala sam odgovor..Da,hocu..
''O Dzejk..Nedostajao si mi..''rekla sam i bacila mu se u zagrljaj..
Poceli smo da se smejemo..
''Nesiiii..znao sam da ces mi oprostiti..Da ce sve biti kao pre.''
''Axa..I ja sam..''
xa..kako da ne..mislila sam da vise nikada necu progovoriti sa njim..Iskreno,Pao mi je kamen sa srca..
* * *
''Ne znamo nista o Semu..Nije se javljao..Embri mu je cuo misli pre 3 dana..Od tada-nista..Ne znamo gde je..ali salje poruke Emili..To jest pisma..U svakom pise isto..'Ziv sam"
frknuo je Dzejkob...Vec smo bili ispred Lijine kuce..Pricali smo dok smo dolazili,i tek sam tad shvatila koliko mi je zaista nedostajao...
''Razumem ga..Sigurno je ocajan..I iskreno ima zasto da bude..Bice ok,videces..Nije Sem takav slabic..Odoh ja..Vidimo se..''rekla sam Dzejku i poljubila ga u obraz a zatim usla u Lijinu kucu..
''Nesi?''.dotrcala je do mene i bacila mi se u zagrljaj..''Tako si mi nedostajala..''
''I ti si meni Lija..Izgledas bolje..''rekla sam..i izgledala je bolje..
U narednih sat vremena pricale smo o svemu sto se desilo u zadnjih nedelju dana..Nismo se doticali Sema..Bila je to tabu tema za Liju..Ispricala sam joj sta je bilo sa Dzejkobom..
''Znaci prijatelji,a?''pitala je sumnjicavo..
''Da..Ne mogu vise da mu pruzim Lija..To to znas..''
''Zbog Nahuela?''
''Da..Jednostavno..Volim Nahuela..I ne mogu da ga povredim..A Dzejkoba zelim za prijatelja..Samo za prijatelja..''
''Znam na sta mislis..U pravu si..I uopste me ne cudi sto je Dzejkob spreman da odstupi i bude samo drug..previse mu znacis da bi te totalno izgubio..Znam kako mu je..Utiskivanje je cudna stvar znas..''..rekla je tiho sa malim smeskom na licu..
''Utiskivanje?''pitala sam..Sa joj je sad pa to?Prebledela je istog trenutka i uspaniceno me pogledala..kao da je nesto skrivila..
Bilo je tu nesto..Znala sam..
''Ovaj..hmm..pa..ma zaboravi..ne znam sta sam to lupila.''brbljala je uspaniceno..
''Lijaa!!''prekorila sam je..Ovo je bilo nesto ZAISTA veliko..Nesto sto ja ne znam..Umirala sam od zelje da saznam..
''Ja..ne mogu da ti kazem..''
''Lija..reci mi!''rekla sam strogo i presekla je pogledom..a zatim sa napravila mucenicku facu..''Molim te..''
Izdahnula je..Pobedila sam..Ocigledno..
''Ionako ce jednom saznati..''promrmljala je sebi u bradu a zatim mi se obratila..'Okej..Objasnicuti ali samo slusaj..I ne prekidaj me dok ne zavrsim..''
Ozbiljno sam klimnula glavom a ona je duboko uzdahnula i pocela..
''Vidis moja ljubav prema Nahuelu na primer nije obicna..Mi vukodlaci imamo..posebnu sposobnost da..volimo..Nije to obicna ljubav..Kao da imamo sudjenu osobu i samo je pitanje trenutka kada cemo je sresti..A kada je ugledamo..To je kao ljubav na prvi pogled ali MNOGO jace..Vise nam nista nije bitno..Samo ta osoba..I sve bi dali za nju..Samo nas ona odrzava u zivotu..Postajemo zavisne od nje..Sopstveni zivot nam nije bitan ako ga ne posvetimo toj osobi..''
Pokusala sam to da zamislim..Ali nisam mogla..Pricala je sa toliko ushicenja i emocija da je bilo tesko zamisliti tu kolicinu ljubavi i zavisnosti..
''Mada to je nemoguce objasniti tu kolicinu obozavanja..Ne moze se opisati recima..Mi to zovemo Utiskivanje..Nekima se to vec desilo..Zapravo mnogima u coporu..''znacajno me pogledala dok sam je ja samo bledo posmatrala..Opet je uzdahnula..
''Desilo se i Dzejkobu..'' dodala je ali opetnisam nista razumela..prevrnula jeocima..
''Nes,Dzejkob se utisnuo na tebe...''


VIZIJE-Alice Cullen

''O.Bela,dolazi Nesi..'' naravno da smo vec saznali da joj je Lija rekla za utiskivanja..Devojka je dovoljno pametna da nas nazove i upozori..Nisam imala nista protiv nje..Lija je zaista bila dobra osoba,pa je i nisam osudjivala sto je rekla ono Renesme..Ipak-nekada bi saznala..
Bela se ocigledno izbezumila..Ukocila se i prestala da dise..
''Ma dajj..'' rekla sam ''sta moze da se desi?da je ljuta-jeste ali nije tako...strasno..''
''Sigurno?'' pitala me je cupkajuci u mestu..
''Bela ponasas se kao da si ti cerka a ona majka..Opusti se..''
''Naravno,naravno..''
''Idemo..'' promrmljala sam sebi u bradu..
U tom trenutku otvorila su se ulazna vrata i zacule se nesto poput lupkanja krila kolibrija..Naravno,to je bilo Renesmino srce..Usla je u sobu totalno opusteno kao sto sam i predvidela..A onda....
''Bela..zasto si me lagala?ceo zivot?POBOGU imala sam pravo da znam za to glupavo uti..kako vec..''
''Utiskivanje..'' dobacila sam a ona me je prostrelila pogledom..
''Kao sto vec rekoh-KAKO GOD..Zaista na sta ste mislili?Svi?Predpostavljam da ste svi znali za ovo..'' presekla me je pogledom-opet ''sem mene..a ja sam imala najvise prava na to..Zasto?zasto ste krili?'' utihnula je pri kraju..imala je isfrustriran izraz lica..Ali bice sve u redu,vidim to..Ovo nista ne menja,i nije nesto posebno..valjda..
''Nes.'' pocela je Bela ''Ja sam samo zelela da te zastitim..Nisam zelela da osetis potrebu ili da si primorana da volis Dzejkoba..Zelela sam da to bude tvoja odluka..Moras da me razumes..Nisam zelela da krijem od tebe ali to je bilo za tvoje dobro..''
''Slazem se..Nemoj da se ljutis Ness..'' ubacila sam se..
''Kako ocekujes da cu se smiriti?Posle ovoga..Ovo se ne moze resiti sa dve recenice..'' vristala je..
''Smirices se Nes.Odmah..'' rekla sam tiho..
Renesme je uzdahnula i srucila se u fotelju hvatajuci se za glavu..Verovatno je shvatila da ne moze pobeci od buducnosti koju vidim..
''Okej..Ali ovo nece proci tek tako..'' promrmljala je a Bela je izdahnula..Ova rasprava je bila zavrsena...Za sad..
''Nes,hoces li-''
U tom trenutku prekinulka me je jedna vizija..Bilo su to mutne slike..Glasovi..Nisam nista razumela..Nisam nista VIDELA sto je najgore..Samo neka suma..pa put..pa neke mrlje..slike su prerasle u mrnje..Grrr...
''NEE!!UBICU GA!!" vrisnula sam..osecala sam kako mi krv kljuca..Gadovi jedni..Zasto to rade?
''Pobogu Alis..Ko to..??''' skocila je Bela dok me je Nes uspaniceno posmatrala..
''Ne znam..Ko god..Neko se igra sa mnom!To nije ferr!!''
''Sa njenim vidom..'' pojasnila je Nes Beli..Ovo mi se vec desavalo..Nes je vec prisustvovala ovakvim pucanjem..
Sada su se slike pojasnile..Bio je to neki muskarac..ili decak..ne znam..U jednoj slici nalazio se u sumi..Bio je na travi..nepokretno je lezao..U drugoj viziji bio je sa nekiim-vampirom..koza vampira sijala je na suncu i smejali su se..Bio mi je poznat taj smeh..Ali nisam mogla da se setim-ko je to?
''Sta vidis Alis..?'' pitala me Renesme..
''Ja..ne znam..moram da izadjem...'' rekla sam i istrcala ispred kuce..Nahuel je bio tamo..Upravo je zavrsio neki razgovor..
''Alis?Da li si dobro..?'' pitao me je zabrinuto..Izgledao je..isfrustrirano..Toliko isfrustriranih lica danas..Verovatno je i moje takvo..Klimnula sam glavom..
''Samo moram da ostanem sama..''
Pogledao me je ozbiljno i usao u kucu...
Sela sam na neki kamen i klatila se napred-nazad sa glavom medju kolenima..Nije bilo fer..Osecala sam se slepom..
U tom trenutku pojavila se jos jedna vizija..Ali bila je drugacija..Bila je-jasna..Jasno sam videla decaka i sliku..Samo jednu sliku..
Poskocila sam sa kamena..Ne..O nee..Sta??Ne razumem..
Utrcala sam u kucu..Potrazila sam Nahuela..Pogledi su nam se susreli i neprimetno mi je pokazao da cutim..On..on je znao..Ali zasto?
Posle manje od sekunde ostali su me pogledali..Verovatno zato sto sam lupila vratima..
''Nahuele..??'' pitala sam tuzno i uznemireno..



KRAJ VECNOSTI.-Bella Cullen

Uvod:
Onog trenutka kada sam stupila u ova zivot,bilo je tesko pomisliti da mi mu mogao doci kraj.Kraj vecnosti,pojam koji ne postoji,o kom se ne diskutuje..Ali onda dodje trenutak kada shvatite da svemu nekada,jednom,zapravo dodje kraj..Nekada iz licnih iskustava,a nekad na srecu,iz iskustava drugih ljudi..Tesko je odvojiti se od onoga sto volite,zbog cega zivite,sto nikada ne zelite da napustite ili zaboravite..Ali ako to ne postoji,ako vam je zivot lep,ali normalan..Ako imate voljenih ljudi ali ne nesto sto vas neopisivo cvrsto odrzava u zivotu..Sta cete uraditi?
Verovanje u Boga,i u ponovno rodjenje nakon smrti dovodi do pitanja:Zelis li da zivis zauvek...?

''Alis?'' pogledala sam je nakon sto je uletela u kucu poput furije.Izgledala je izbezumljeno..Gledala je u Nahuela i cinilo se da vode neki nemi razgovor..Vec sam bila navikla na ovo,ali mi je ne znam zasto,zasmetalo..
''Ja..Ovaj..'' mucala je a onda se izgubila u mislima..Nismo je prekidali,samo smo cekali u tisini..Nhuel je izgledao totalno smireno..
Odjednom sam osetila miris..miris krvi..Nije to bila ljudska krv..Bila je to krv vukodlaka..To je barem bilo lako raspoznati..Imala je neki odbojni,zivotinjski smek u sebi..Bljak...Ali,sta ce vukodlak ovde?Povredjen vukodlak?
Miris krvi bio je sve jaci..Svi u sob stajali su skamenjeno ne razumejuci sta se desava i gledajuci kroz otvoreni prozor na jugu,odakle je dolaio miris..
Culo se sustanje u zbunju sume,a zatim su Emet i Dzejn izbili na cistinu..Na ledjima su nosivi...vukodlaka..u vucijem obliku..Svi smo istrcali napolje da vidimo sta se desava..
Krv je bila svuda po Setovom krznu..Izgledalo je kao da je glavna rana na glavi..Bilo je lako prepoznati Setovo prelepo smedje krzno..
''Gde je Karlajl?'' pitao je Emet polako spustajuci ogromnog vuko na zemlju ispred mene..
''Ne zn-'' zaustila sam ali me je prekinuo glas iza mene..
''Evo me..'' rekao je Karlajl spustajuci se na kolena pored Seta..Ceprkao mu je po krvavom krznu brzim pokretima..verovatno trazeci izvor onolike krvi..
''Emete?Sta se desilo?'' pitala sam..Nasmejao se glasno..Uvek je ozbiljne stvari prezivljavao totalno opusteno..
''Vucko se kacio sa vampirima..'' rekao je seretski..
''Emete,sta si uradio,pobogu..?''
''Hej,hej..polako...Nisam ja..'' pogledao je u Dzejn na koju sam i zaboravila da se nalazi ovde..
''Dzejn?''
''Ja..''
''U redu je..Nista ozbiljno..Ali mora da se vrati u ljudski oblik..Ovako ne mogu da mu pomognem..'' rekao je Karlajl..
''U redu..Sete,potrudi se..'' rekla sam mu,a vuk je tiho zacvileo..
''Emete,sta se tacno dogodilo?'' rekla sam dok smo odmicali kako bi se Set vratio u ljudski oblik..
''Pa..Mali je zacikavao Dzejn.,.Upozorio sam ga..Cak se zezao sa tim stvarima..'' pogledao je zezantski u Dzejn a ona mu se nasmesila..
Ovo je bio jedan od retkih momenata..dzejn se smeje..Nasilju..Ne cudi me..
''Dzejn ga je malo protresla,ali nije reagovao..Naravno kada je prekrdasio meru dobio je vecu dozu..'' zakikotao se ''odskocio je i udario glavom u kamen..da samo znas kako je puklo..'' napravio je grimasu..
''U redu.Ne zelim da znam.'' rekla sam ubrzavajuci hod..Ostavila sam dzen i Emeta iza sebe i usla u kucu..Samo je Nahuel bio tamo..
''Bela,mozemo li da popricamo..?'' obratio mi se ozbiljnim tonom..
''Naravno Nah..Sta je u pitenju?''
''Ovaj..'' oklevao je na neki,neobican nacin..
''Nah?'' pogledala sam ga..Sad mu se u ocima videla zabrinutost..bol..
''Bela..ja...ja umirem..''
Xaxaxaxa..On to mene zeza..Vampir umire..-glupost..
''Kakva je ovo sala Nahuele?'' rekla sam zabavljeno ali njegov izraz lica se nije promenio..Okej..ovo me vec brine..
''Nije sala Bela..Ja..ja umirem..''
''Ali..ali..sta to pricas?Vampiri ne umiru,secas se..?'' nasmejala sam se..ali nije to bio prirodan osmeh..Bio je to zank panike..
''Ja..Polu-vampiri..Muskarci..Imaju odredjeni zivotni vek..Umiru..nakon toga..Moj zivot...istice..za dva meseca..mozda i manje..'' pricao je sve tisim tonom..Ne..Kako je ovo moguce?Ovo..ovo je moguce?Mozak mi je usporeno radio..
''Kada..kada si to saznao..?''
''malopre..Javila mi je jesna od sestara..''
''Ali..ali Nah..Mislim..Mozemo da te preobrazimo,zar ne?To je resenje..Bice to prostije,samo jos jedan seo treba da se preobrazi..'' pricala sam utuceno..Ovo je bilo istina..Nema razloga za brigu,..Pa naravno..Nece se puno toga promeniti..
''Ja..Bela...Ja ne zelim..da me preobrazite..''
E ovo mora da je sala..Pogledala sam ga popreko..
''Ozbiljan sam..Ne zelim vise..da zivim..ne vise..''
Tada sam se setila..Alisin izraz lica..Nahuelov razgovor pre toga..Sve se uklapa..Ali..sta on to govori?...


LJUBAV VERA NADA -Alec Volturi

..Nisam voleo da ostavljam Liju samu..Zapravo..Ja nisam voleo da ona ostavlja mene..Ma..Nisam voleo da budemo razdvojeni makar i na kratko..
Usao sam u kucu.Celo prepodne proveo sam kod Feliksa i Demetrija.Pricali smo o selidbi.Kalenovi su se dogovorili sa nekim klanom koji su bili voljni nas ugoste.Ovo mi i nije bas bilo drago za cuti.Puno mi znace,pogotovo Dzejn..Ali to je nemoguce uporediti,ne bas sa kolicinom,vec sa nacinom na koji volim Liju.Nikada je ne bi napustio,vise ne umem da zivim bez nje..
Nasmejao sam se sebi u bradu na ove reci..Glupi,zaljubljeni vampir koji ce ostaviti svoju porodicu zbog vukodlaka.Cudno,ali ovo me nije bas TOLIKO bolelo..Znao sam gde mi je uteha..
'Lija?'' pozvao sam zatvorivsi vrata za sobom..Patike su mi 'cvilele' po parketu mokre od pljuska koji je bio napolju..
Nisam dobio odgovor..Usao sam u hodnik i zaputio se ka sobi..A onda sam cuo neke zvuke iz kupatila.Kao da neko..povraca.
''Lija?Sta se desilo?Jesi li dobro?'' pitao sam pomalo uspaniceno stvorivsi se u sekundi iza nje.
''Aha..Ne brini.U redu je.'' promrmljala je pokusavajuci da se podigne na noge ali se odmah zateturala i vratila na kolena..
''U redu sam Alek'' rekla je kada sam pokusam da je pridrzim.Pritisnula je dugmence na solji i sklopila oci.Vladala je tisina,cula se samo voda koja je izletela iz kotlica..
Podigao sam je i u istoj minuti se nasao u sobi spustajuci je na krevet..
''Lija..Nije ti dobro.Bleda si kao ja.'' slabasno sam se nasmejao na ovo ''Da pozovem Karlajla.?"
''Ne..ne treba.Bice mi bolje.Samo sam..povracala.'' rekla je milujuci mi lice sakom..A onda me je pogledala u oci i uozbiljila se..
''Alek,stvarno mi je dobro.''
''Verujem ti.Boja ti je bolja.'' pokusao sam a se osmehnem.
''Nije samo ovo u pitanju,zar ne?'' rekla je oprezno..Spustion sam glavu.Naravno,naravno da ovo nije sve sto bi moglo da pogorsa njeno fizicko ili mentalno zdravlje.Bilo je tu neceg mnogo vaznijeg.Nisam znao kako da joj kazem..
''Nije vreme za-''
''Reci mi..'' naredila je..
''Lija..'' poceo sam ''Moram nesto da ti kazem,ali molim te...obecaj mi...da..ma..ne znam..samo molm te,molim te.ostani u zivutu na svaki moguci nacin.Ne ocajavaj.Znali smo da ovako nesto moze da se desi.'' pricao sam sve slabasnijim glasom...Cekala je..
''Sem..Emili..'' primetio sam da se ukocila ali nisam sada mogao da odustanem ''Doziveli su nesrecu.Emili...Emili nije prezivela.''
Tik,tak,tik,tak..cuo sam samo kucanje sata cekajuci reakciju..Konacno suze su joj se slivale niz lice i zajecala je..
''O neee..Emiliii..'' skicala je..Zagrlio sam je jako i cekao da se smiri..
***
Proslo je vec pola sata od kada sam lji saopstio smrt njene rodjake..Narvno da je bila ocajna,tuzna...Bilo Mi je tesko.Jako tesko.Zato sto..zato sto to nije bilo sve..Naravno Lija je i to primetila..
''Alek?Alek,sta jos?"' Navaljivala je..Kad-tad morao bi I ovo da joj kazem..Nesto i je zapelo u grlu..Ne..Tako tako mi je krivo..Zasto se sve ovo desava?
''Ja,..zao mi je Lija..Ali..Sem..nije..zeleo da zivi bez nje..On..on se ubio..'' Nemam pojma kako ali tako je..Ponovo nista..Nikakva reakcija..Kao da joj informacija jos nije dosla do mozga..Cako sam..
''Ja..Ja..zao mi je..'' promrmljala je..Okej.ovo nije normalno.
''Lija..U redu si?'' pogledao sam je sumnjicavo..
''Da.'' rekla je ledeno..pitao sam se da li je to zbog mene..ili..ili zato sto je njena mrznja prema Semu pregazila ljubav i donela manje racionalnu reakciju: Zao mi je.Mislio sam da je trebalo ja to da kazem..Ali nisam zeleo da navaljujem.Ovo je mnogo,mnogo bolje od onoga sto sam predvidjao..Nekao ostane na Zao mi je.
''Ja..ja mislim da cu povratiti..'' rekla je i otrcala u kupatilo..
* * *
''Da zovem sada Karlajla?'' pitao sam malo kasnije sedajuci na ivicu kreveta pored nje..
''N-'' zaustila je..U trenutku je stavila ruku na stomak i napravila neki cudan izraz lica..
''J-'' ponovo isto..Kao da je to bila refleksna reakcija..
''Pozvacu ga.''
''Da trebalo bi.'' odgovorila je.
''Lija,jesi li okej?''
''da samo..Mislim da..Samo zovi doktora..''
''U redu'' rekao sam zbunjeno..Tada je zazvonio Lijin mobilni..Nisam ustao..
''Hej Nes..'' javila se..
''Da..vazi..ne.Nije mi bas najbolje..Nee..Samo dodjite,potrebno mi je drustvo.Aha...U redu.Gde..?...Nes?Nes?''
Zaculo se neko vristanje iz telefona..Sada sam prepoznao Renesmin glas.
''Nahuele?Nahuele jesli li dobro?'' zvucala je uspaniceno..
''O nee..Sta ti je?''
''NESI POBOGU STA SE DESAVA?'' povikala je Lija a ja sam se uspravio nakrevetu..
''Ja..Lija..Dodjite ovde.Zovi Karlajla.ODMAH!''
''Dobro ali Nesi,sta se desilo??''
''Ne znam..Nahuel se..onesvestio..Ne zna da li je to..samo je pao..I ..I njegovo srce ne kuca..ne..ne mice se..'' jecala je..
Uzeo sam telefon iz Lijine ruke ''Dolazimo'' rekao sam i zaklopio mobilni..
''Pozovi Karlajla..'' dobacio sam Liji i istrcao iz kuce..

http://unitedfansbalkan.forumotion.com

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.